ח"כ טרכטנברג עם בנות המדרשה
ח"כ טרכטנברג עם בנות המדרשהצילום: יח"צ

חבר הכנסת מנואל טרכטנברג (המחנה הציוני) ביקר היום (רביעי) במדרשת או"ת לינדנבאום, המשתייכת לרשת אור תורה סטון.

טרכטנברג נפגש עם ראש המדרשה, הרב אוהד טהרלב ועם ינון אחימן, מנכ"ל מוסדות אור תורה סטון, שפתח את הביקור בסקירה במהלכה סיפר על כל מוסדות הרשת. 

לאחר מכן הירצה חבר הכנסת לבנות המדרשה בנושאי כלכלה וחברה - ומיד לאחר מכן נפגש עם מספר בנות לשיח משותף על המגזר הדתי, לימודי תורה וגיוס בקרב בנות.

טרכטנברג ציין כי "הרצון של בנות הציבור הדתי הלאומי להעמיק בלימודי התורה יושב בכפיפה אחת עם הרצון לשרת שירות משמעותי ביחידות הטובות ביותר בצה"ל וזו תופעה מיוחדת במינה שמביאה עמה בשורה גדולה לנשים בחברה הישראלית".

לדבריו, "הדרך לחברה שוויונית בין גברים לנשים עוברת גם בעולם התוכן - ובפרט בעולם התוכן היהודי. הצעירות שלומדות במדרשה הן בבחינת החלוץ שלפני המחנה. גיבוש זהות יהודית הנשענת ונוצרת מתוך המסורת היהודית היא משימה משמעותית של הציונות במאה ה-21 ושל מדינת ישראל על מנת ליצוק תוכן למושג יהודית ודמוקרטית".

הרב אוהד טהרלב, ראש התוכניות הישראליות של מדרשת לינדנבאום אמר כי הביקור היה חשוב לשני הצדדים. "אני באופן אישי הכרתי בנאדם מאוד ערכי, בעל חזון, חכם, נבון, בעל פרספקטיבה רחבה, קורא תהליכים, מבין את המשמעות העמוקה של לימוד תורה בכלל ולימוד תורה לנשים בפרט. אני חושב שגם הוא הוקסם מהבנות ומלימוד התורה שלהן והמסלולים אליהם הן הולכות. פגשנו פה אדם מיוחד מאוד, הלוואי וכל מנהיגנו היו כמוהו".