''דוח כצל'ה'' הוגש לנשיא

לפי הדו"ח המופץ מידי שנה לצמרת המדינה ולשגרירי המדינות הזרות, מספר היהודים ביו"ש המדויק נכון לדצמבר 2015 עומד על 406,302.

ערוץ 7 , ח' באדר תשע"ו

דרך יוטיוב לחץ כאן

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין קיבל היום (יום ד') לידיו את "דו"ח כצל'ה השנתי להתפתחות ההתיישבות בחבלי יהודה ושומרון".

הנשיא שמח על מספר היהודים הגדול המתגוררים ביו"ש והודה לכצל'ה על התמדתו בלימוד ודיווח מדויק על הצמיחה והגדילה.

לפי הדו"ח המופץ מידי שנה לצמרת המדינה ולשגרירי המדינות הזרות, מספר היהודים בי'ו'ש המדויק נכון ל-31/12/2015 עומד על 406,302.

מדובר בגידול של 4.6 אחוזים לעומת השנה הקודמת, כאשר הגידול במדינת ישראל כולה הוא 1.9 אחוזים בלבד.

בדו"ח מודגש שאין הוא כולל את כ-350,000 היהודים המתגוררים בשכונות היהודיות במזרחה של ירושלים, מגילֹה וארמון הנציב ועד רמות, רמת שלמה, ופסגת-זאב. פירוש הדבר שרוב היהודים תושבי הבירה ירושלים מתגוררים מעבר לקו הירוק.

יו"ר האיחוד הלאומי לשעבר יעקב כ"ץ כצל'ה מחבר הדו"ח אומר כי "כ-800,000 היהודים המתגוררים מעבר לקו הירוק מהווים בעזרת ה' את הביטחון שחבלי ארץ-ישראל אלו בצמיחתם וגדילתם גם בשנים הקרובות יישארו בידינו לנצח נצחים". עוד אומר כצל'ה כי "כיום אומות העולם חפצות לראות את מדינת ישראל בגטו של 13 ק"מ בין הים התיכון לבין 4-5 ק"מ מזרחה משדה התעופה בן-גוריון, ולכן הן מרוכזות כולן במאבק נגד יישובי יו"ש והשכונות במזרחה של ירושלים. אנו תושבי המדינה מוכרחים להבין שאם אומות העולם נטפלות לסוגיית מרחב החיים של מדינת ישראל, עלינו להתרכז דווקא בהגדלת מספר היהודים במקומות אלו".

נתונים מפתיעים בדו"ח מגלים כי דוקא בגוש עציון ובמעלה אדומים אחוז הצמיחה הוא הנמוך היותר ביו"ש, אף שגם הוא עולה על הממוצע הארצי.

בפגישה אמר כצל'ה לנשיא שחשיבות פרסום המספרים היא בין היתר בכך שהיא מסייעת להוריד מסדר היום כל מחשבה ודיבור על אפשרות גירושם של מאות אלפי בני אדם מבתיהם.

כצל'ה ביקש מידידו ריבלין שכהגדרתו הינו "נשיא מוסרי הקובל על עוולות" לפעול לשינוי השיח במדינה ובעיקר בתקשורת, בו כיום לגיטימי הדבר לדבר על "פתרון שתי מדינות" כאשר מתגוררים בשטח מאות רבות של אלפי בני אדם במרחבי השטח "שאינם הולכים לשום מקום אלא דוקא להתפתח ולפרוח".

הנשיא שקיבל לידיו את הדו"ח המפורט הבטיח לעיין ולהעמיק בו.

לדו"ח לחצו כאן