מקום לחתונה? כנסת ישראל ממעוף הציפור
מקום לחתונה? כנסת ישראל ממעוף הציפורצילום: נתי שוחט, פלאש 90

פרסום ראשון. הכנסת איננה אולם חתונות. למעשה, עד היום הזה נערכה בכנסת ישראל חתונה אחת בלבד, חתונתו של איל ההון שלדון אדלסון, בשנת 1991.

היום שיגר יו"ר ארגון "עלי שיח", חיים פרקל, המטפל בבעלי צרכים מיוחדים פניה מיוחדת ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, בה הוא מבקש לחזור על התקדים הייחודי.

"בעוד מספר חודשים, נחגוג את חתונתם של הזוג העשירי בפרויקט - עובד הכנסת נדב הלפרין ובח"ל הודיה לוינשטיין (בתו של ר' טוביה לוינשטיין ז"ל - מייסד ארגון 'קו לחיים'). לשניהם צרכים מיוחדים", ציין פרקל במכתבו.

לדבריו, "בכל פעם שאנו משיאים זוג מיוחד חדש יש התרגשות יוצאת דופן, וגם כעת, במיוחד כשמדובר בנדב, שהפך לסמל ציבורי בעקבות עבודתו רבת השנים במשכן הכנסת. לאור זאת, ברצוני לבקש כי תיאות לקיים חתונה זו במשכן הכנסת".

"עצם קיומה של חתונת אנשים עם צרכים מיוחדים במשכן הכנסת, לב הדמוקרטיה והקונצנזוס הישראלי, תסייע רבות לנו ולשכמותנו, בעבודתנו להעצמת הסובלנות בחברה הישראלית כלפי אנשים עם מוגבלויות", הסביר פרקל את הבקשה. "הסכמתך תהווה חותמת ממלכתית לשאיפתם של רבים כל כך להשתלב בחברה, ואף תסייע למצב את מדינת ישראל בחוד החנית של המדינות הרגישות, החותרות לקבלת השונה".

מהכנסת נמסר בתגובה: "יושב ראש הכנסת יולי יואל אדלשטיין שמח בשמחתו של נדב הלפרין המוכר לו היטב ושולח חיבוק גדול לנדב ומשפחתו. ברור שלא ניתן יהיה לקיים אירוע פרטי בכנסת, אך בשל רצונו וחיבתו של יו"ר הכנסת לחתן המיועד, צפוי להתקיים בבית הכנסת של הכנסת אירוע משמח לכבוד נדב בשבוע השמחה".