צה"ל נערך להרס בתי המחבלים הרוצחים

כוחות צה"ל בשיתוף המנהל האזרחי ביצעו הלילה (שישי) מיפוי הנדסי של בתי המחבלים עומר סמיר רימאווי ואיאב באסם איברהים צבאח בכפר ביתוניא הסמוך לרמאללה.

מדובר במחבלים שביצעו אתמול אחר הצהריים את פיגוע הדקירה בסניף ''רמי לוי'' באזור התעשייה שער בנימין שבו נרצח סמל ראשון טוביה ינאי ויסמן הי"ד ופצעו יהודי נוסף, אבי אביטל, תושב תל ציון. אביטל מאושפז במצב בינוני בביה''ח הדסה הר הצופים.

מאות ליוו הבוקר למנוחות את ינאי הי"ד שנרצח אתמול בפיגוע. הוא הותיר אחריו את יעל אשתו, את נטע בתו בת ארבעה חודשים, זוג הורים ו-3 אחים.

"אהוב שלי, מי היה מאמין שאני אכתוב לך כשאתה כבר לא איתי", ספדה לו בדמעות אשתו יעל, "במעט זמן שהיה לנו בסוף השבוע, דאגת להשלים הכל. שמעת שקרה משהו, רצת ואני חיכיתי לך אם לא היית רץ לשם, לא היית ינאי שאני מכירה והתאהבתי בו. ידעת שאין לך נשק ובכל זאת רצת לעבר המחבלים".

"הלוואי שיכולת לחוות את נטע יותר. כמה חלומות היו לנו", אמרה בכאב. "ינאי, אתה גיבור אמיתי של כל עם ישראל".

אביו של ינאי ז"ל ספד לו , "כמה אהבת את הבת שלך נטע. לקחת אותה לראות את הפרחים בנגב יום לפני שנרצחת. שום שנאה ושום אויב לא יפסיקו את זה". 

"אדם עם חיוך ענק וכובש, ינאי של אמת בלתי מתפשרת", ספד לו הרב נתנזון ראש המכינה שבה למד. " מאתמול בערב ינאי של כל עם ישראל. ידעתי שתוכל להוות דוגמא וסמל, נלחמ מול המחבל עם הידיים, הגוף והלב".