תמונה מהעבר. השתיים יחזרו לעצמן?
תמונה מהעבר. השתיים יחזרו לעצמן? צילום: פלאש 90

פעם, עד לא מזמן, היו הפועל ת"א ומכבי חיפה מצויות בחלק העליון של הטבלה. פעם עד לא מזמן, השתיים חלקו תארי אליפות שנה אחר שנה. פעם עד לא מזמן, היו השתיים צמודות אחת לשניה במירוץ האליפות, במירוץ אחר שחקנים טובים ובמירוץ מי תעשה הופעה מכובדת יותר במפעל כדורגל אירופי. 

אבל כל זה היה פעם. אחרי התבוסה לבית"ר ירושלים במחזור הקודם במשחק רדיוס שהתקיים באצטדיון המושבה, הערב (מוצאי שבת) שוב שיחקה חיפה במשחק רדיוס, רק שהפעם היה זה רדיוס לחובתה. הירוקים אירחו את האדומים מת"א שנמצאים בתחתית טבלת ליגת העל שבכדורגל, באצטדיון שבנתניה, כשרק 9,000 מתוך 17,000 המנויים שלהם יכלו להיכנס למשחק. 

כסף רב השקיעו בשנים האחרונות שתי הקבוצות הללו. שחקנים רבים הוחתמו ושוחררו מאחת לשניה, דבר שפעם, בתקופות הטובות שלהם, היה כמו לאבד את תואר האליפות. היום, מעבר שכזה כבר לא משפיע כלום. עם הכדורגל שסיפקו אלה הערב, אולי כדאי לשתיים לחסוך מעט בכסף.

עד כמה המצב של שתי הקבוצות גרוע וקשה יותר מאי פעם תעיד העובדה כי בהפועל ת"א שמחו על הנקודה איתה יצאו מהמשחק, ומכבי חיפה באופן רשמי תסיים את העונה הסדירה עם הכי מעט ניצחונות בארבע השנים האחרונות.

נקודת האור? בפעם הראשונה מזה זמן רב איחדו אוהדי הפועל ת"א ומכבי חיפה כוחות כששרקו בוז לשחקני שתי הקבוצות ולמאמנים.

האם זה הכדורגל בארץ שהולך ומתדרדר או שאלו רק השתיים עם ניהול כושל? בין כך ובין כך, ארבע קבוצות מתוך עשר כבשו הערב במסגרת המחזור ה-24 בליגת העל שבכדורגל. ככה אי אפשר לגרום לאוהדים לרצות להגיע למגרשים, זה בטוח.