גלשן (ארכיון). שוב חרם ספורטיבי על ישראל?
גלשן (ארכיון). שוב חרם ספורטיבי על ישראל? צילום: פלאש 90

האם החרם הספורטיבי על ישראל מתרחב? כך נראה אם לקחת ברצינות את היעדר הופעת דגל ישראל לצד דגלי שאר מדינות העולם בתחרות אליפות העולם בשייט מפרשיות 470, שמתקיימת בימים אלו בארגנטינה. 

בעוד שעם מדינות הקודמות שאירחו את אליפויות השייט השונים לא היו יחסים דיפלומטיים עם ישראל ואלה היו ברובן מוסלמיות, התחרות הפעם מתקיימת בארגנטינה, מדינה המקיימת יחסים מעולים עם ישראל ומצויה בקשרי מסחר עם ישראל, אך גם בה נעדר דגל ישראל. 

המשלחת הישראלית שהגיעה לתחרות לא ציפתה לקבלת פנים כזו ואלה נדהמו לגלות שדגל ישראל לא הונף באתר התחרות שתחל מחר, יום שני. 

התחרות שמתקיימת בבואנוס איירס, בירת ארגנטינה, כוללת מספר רב של מדינות כשכולן זכו לדגלן מתנוסס באתר התחרות, כולן מלבד ישראל. 

כזכור, באיגוד השייט העולמי פסקו כבר לפני חודשים מספר כי אפליה וחרם מצידן של המדינות המארחות על אחת מהמשלחות המשתתפות, ולא משנה על איזה רקע, תביא לשלילת אירוח האליפות היוקרתית מהמדינה המארחת בעתיד ולביטול חשיבות וניקוד התחרות כבר בהווה.

כעת באיגוד העולמי מחכים לתחילת התחרות מחר בכדי לראות האם גם כאשר השיוטים יוזנקו, דגל ישראל לא יופיע באתר התחרות או באתר הרשמי ובטלוויזיה, באם זה יקרה צפויה ארגנטינה להיענש בחומרה.

במשלחת הישראלית אמרו כי בכל מקרה יעלו עם דגל ישראל על המפרש ומבחינתם אין שום אפשרות שיוותרו עליו ויתחרו בלעדיו. במקביל פועלים כבר אנשי איגוד השייט הישראלים לפנות למארגנים בתביעה להנפת דגל ישראל.

שרת התרבות והספורט מירי רגב הצהירה גם היא בעבר כי תפעל ביד קשה ובלי פשרות כנגד החרם הספורטיבי על ישראל. לדברי השרה, היא מתכוונת להילחם בתופעה הזו ולא לאפשר לה לחזור נוכח ההתרחשויות בשנה האחרונה.

האם הפעם הסנקציות יופעלו ודווקא נגד מדינה המצויה בקשרים דיפלומטיים עם ישראל?