עודד גז
עודד גז צילום: ללא

ארגון רבני בית הלל מפרסם היום (שני) הודעה בה הוא מחזק את ידי בית הדין הרבני הגדול, אשר חייב את עודד גז לתת גט לאשתו ואף קראו להפעיל כנגדו את "הרחקות דרבנו תם", הגוזרות הפעלת לחץ חברתי כבד.

"עם כל הזהירות הנדרשת בכבודו של כל אדם, במיוחד לאור תופעות ה'שיימינג' הנפוצות לאחרונה, במקרה של בעל המעגן בכוונת זדון את אשתו, ועל פי פסק בית דין, זהו צעד נכון והכרחי", מציינים בארגון, "רבני בית הלל קוראים לציבור הרחב ולמנהיגי הקהילות לפעול ברוח פסק הדין שפורסם ולהפעיל סנקציות חריפות על הבעל הסרבן על מנת לשים קץ לסבלה של האישה העגונה".

בארגון רבני בית הלל מחדדים שוב את המטרה לשמה הצטרפו לפתרון ההלכתי של הסכם קדם נישואים.

"אנחנו חיים בעולם מודרני ומתקדם. יש לאורח החיים הזה הרבה יתרונות ומנגד ישנם גם חסרונות. לצערנו, תופעת מסורבות הגט היא תופעה שכיחה מאד, אך היא תופעה שניתן לצמצמם במידה וזוגות לפני נישואים יחתמו על הסכם קדם נישואים", מדגישים בבית הלל.

"מדינת ישראל היא מדינה יהודית-דמוקרטית עם מוסדות משפטיים שונים ומרבית האזרחים החיים בה אינם רואים עצמם כפופים לבית הדין הרבני", אומר הרב שלמה הכט, מנכ"ל ארגון רבני בית הלל ומוסיף כי "יש צורך גדול למנוע מצבים בעייתיים באמצעות הסכמה משפטית מראש. ה'הסכם לכבוד הדדי' שיצרנו, מביא את שני בני הזוג להידברות באותם מצבים מורכבים בהם יש תסכול או כעס בין בני הזוג על רקע גירושים ופרידות. ברוב המקרים, המניע העיקרי בסכסוך נעשה בעקבות לחץ כלכלי שקיים על שני הצדדים".

רבני בית הלל מזכירים כי היו בין הראשונים לתמוך בחתימה על הסכם ברוח זו למניעת תופעת סירוב גט לפני מספר שנים.