סלומינסקי: בל"ד רימו את בית המשפט

יו"ר ועדת החוקה שמקדם את חוק ההשעיה מקווה שבפעם הבאה שופטי העליון יחשבו שוב לפני שהם מכשירים את ההתמודדות לכנסת של מפלגת בל"ד.

בני טוקר , י"ד באדר תשע"ו

ניסן סלומינסקי
ניסן סלומינסקי
צילום: חזקי עזרא

ועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת תדון היום (שלישי) בנוסח החדש של "חוק ההשעיה" ולפיו ניתן יהיה להדיח חבר כנסת שהביע תמיכה בטרור.

מדובר בנוסח שיזם יו"ר הוועדה ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי), שאומר לערוץ 7 "אני מקווה שכל הקואליציה תצביע בשביל זה. לא יכול להיות שמי שמזדהה עם הטרור ונפגש עם רוצחי יהודים ישב לידי בכנסת, באף פרלמנט זה לא קורה, גם לדמוקרטיה יש קווים אדומים".

לדבריו על פי החוק המוצע, יהיו שלושה קריטריונים ברורים להדחת חבר כנסת, "מדובר בעצם באותן העילות שבגינן אפשר למנוע מרשימה להתמודד בבחירות - מי שלא מכיר במדינת ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית, מסית לגזענות או מביע תמיכה בטרור''.

יו"ר ועדת החוקה טוען כי מפלגת בל"ד רימתה את שופטי הבג"ץ, "כל חבר כנסת חייב לחתום שהוא מקיים את הדרישות האלה לפני שמרשים לו להתמודד בכנסת. זה בדיוק היה החסם שגרם לוועדת הבחירות לא לאשר את התמודדות בל"ד, אבל הם פנו לביתה משפט עליון ושכנעו שהם לא תומכי טרור והנה היום מתברר שהם שיקרו את כולם, שיקרו את הציבור ואם היום ברור שהם תומכי טרור צריך להשעות אותם".

סלומינסקי מעריך שאם החוק יאושר, וח"כ יודח, גם הבג"ץ לא יעזור לו, "קשה לי להאמין שאחרי שנחוקק את החוק ומישהו יתמוך בטרור ונשעה אותו, קשה לי להאמין שבג"ץ יתערב. בג"ץ לא יבטל חוק שהכנסת חוקקה ואולי זה ישמש כתמרור אזהרה לכל מי שירצה לתמוך בטרור, שיחשוב עשר פעמים אם זה כדאי לו".