'שידוכי פופקורן' בחסידות 'תולדות אהרן'

במהלך היממה האחרונה 'נסגרים' עשרות שידוכים בחסידות 'תולדות אהרן', לאחר שהגיע 'תאריך היעד' המאפשר לבני זוג בחסידות להתארס.

מיכל לוי , י"ד באדר תשע"ו

חסידי 'תולדות אהרן'
חסידי 'תולדות אהרן'
פלאש 90

בחסידות בעלז בוטלה התקנה, אך בחסידות 'תולדות אהרן' אימצו אותה בחום: במהלך היממה האחרונה 'נסגרים' עשרות שידוכים בחסידות 'תולדות אהרן', זאת לאחר שהגיע 'תאריך היעד' המאפשר לבני זוג בחסידות לבוא בברית האירוסין. 

במהלך השנה האחרונה התקבלה בחסידות 'תולדות אהרן' תקנה מיוחדת לבחורי הישיבות, לפיה כדי לשמר את סדרי הלימוד בישיבות הגבוהות בצורה תקינה, אין לאפשר לבחורי שיעור ב' הצעירים להתארס לפני ט"ו אדר א'.

כאמור, היום, ט"ו אדר א', החלו שידוכים שכבר 'התבשלו' על אש נמוכה בחודשים האחרונים להיסגר בזה אחר זה לשמחת אנשי החסידות. 

יש לציין כי החלוצים הראשונים שיזמו את התקנה היו עסקני חסידות בעלז. אולם מאז הם הכריזו על ביטולה של התקנה, לאחר שנוכחו לגלות כי חסרונותיה גוברים על יתרונותיה. 

בבעלז סיפרו כי בחלוף שנה מאז כינונה של התקנה, אמנם סדרי הישיבות נשמרו להפליא, אך ההורים שהתקשו לעמוד בלחץ השדכנים, החלו 'לסגור' שידוכים 'מתחת לשולחן'. רובם אמנם לא אפשרו מפגשים בין החתן והכלה בטרם הגיע תאריך היעד, אולם הבירורים האינטנסיביים בין שני הצדדים, מפגשי המשפחות וענייני הכספים כבר תואמו - עובדה שעיקרה את התקנה מתוכנה.