הלל וויס: הוצא השד השמאלני מהבקבוק

פרופ' הלל וויס מיצר על מה שהוא מכנה, הבחירה המוזרה, של בנט בד"ר רבקה ודמאני שאומן לסגנית יו"ר המל"ג.

בני טוקר , ט"ז באדר תשע"ו

הלל וויס: הוצא השד השמאלני מהבקבוק -ערוץ 7
הלל וייס
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

פרופ' הלל וויס, מאוניברסיטת בר אילן, סבור כי שר החינוך נפתלי בנט שגה כשמינה את ד"ר רבקה ודמאני שאומן לסגנית יו"ר המל"ג.

נציין כי במחאה על המינוי ופיטורי קודמתה בתפקיד, פרופ' מסר ירון, שלחו השבוע פרופסורים החברים במל"ג מכתב למזכירות המועצה שבו הודיעו כי הם עוזבים בטענה כי "מהלכי שר החינוך פגעו במטרות שלשמן הוקם המל"ג".

"בנט טעה כשלמעשה הוציא כעת את השד השמאלני מהבקבוק. הרי הוא יודע שהם אורבים לו בכל פינה, אז לבוא ולמנות לתפקיד כל כך בכיר, אשה אלמונית ממכללה אלמונית זה מגוחך. חסרים פרופסורים שמאלנים בבר אילן שיש להם הכרה בינלאומית? הוא יכול היה למנות לדוגמא את פרופ' זהבית גרוס מאלקנה שיש לה הכרה בינלאומית".

עצם ההחלטה להדיח את פרופ' מסר ירון היתה נכונה, קובע וייס, "בזה הוא צדק מאחר והיה כאן ניסיון להפוך את האקדמיה כמו התקשורת למעוז של השמאל. זכותו של שר החינוך למנות לתפקיד שהוא משרת אמון אדם אחר. אבל המינוי שהוא בחר פשוט מינוי מוזר, ייתכן שהיועצים הטעו אותו. לא היה צריך למנות מישהי שהיא לא פרופסורית ולא מן המנין. כאן הוא נתן פתח לשמאל הקיצוני שמציג אותו כעת כאדם קיצוני לפחות כמוני".

וייס קורא לבנט לתקן את הטעות, "כמו בסיפור עם השגריר בברזיל, צריכים למצוא אישה אחרת, פרופסורית בכירה, יש הרבה כאלה בבר אילן, גם שמאלניות אבל ציוניות, אישה מכובדת עם הכרה עולמית. על בנט לפעול בשיקול דעת ולא יירה מהמותן, כאן הוא מעד".