המשימה של קרא בז'נבה

סגן השר לשיתוף פעולה אזורי, ח"כ איוב קרא, ייצא מחר (חמישי) לז'נבה. לסגן השר יתלווה מנכ"ל המשרד האשם חוסיין.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ו באדר תשע"ו

סגן השר לשיתוף פעולה אזורי, ח"כ איוב קרא (הליכוד), יצא מחר (חמישי) לז'נבה לסדרת פגישות עם גורמים בינלאומיים במטרה לקדם הקמת מרכז הדרכה אזורי להתמודדות עם מצבי חירום ולבחון אפשרות לקיום ועידה בינלאומית לשיתוף פעולה אזורי בהשתתפות ישראל ומדינות האזור.

לסגן השר יתלווה מנכ"ל המשרד לשיתוף פעולה אזורי, האשם חוסיין.

במהלך ביקורו ידון קרא עם ראש סוכנות האו"ם למניעת אסונות (UNISDR) בדרכים בהן ישראל יכולה לתרום מניסיונה ויכולותיה לפעולת הסוכנות במדינות האזור.

הסניף האזורי של UNISDR פועל ממצרים וסגן השר יציג בפני ראש הארגון את תכניותיו להשתלבות ישראל בפעילות הבינלאומית והאזורית של הארגון, ובהן הקמת מרכז אזורי להדרכת רשויות מקומיות עם טיפול במצבי חירום.

"הידע והניסיון של מדינת ישראל בהתמודדות עם מצבי חירום הם מהמובילים בעולם ובכוונתי לפעול לשיתוף הידע הזה למען הצלת חיים במדינות נוספות באזור ולמתו מענה לצרכים הומניטריים. כמו כן, אני מחויב לקידום הקשרים העסקיים בין ישראל ושכנותיה, מתוך אמונה שכל עמי האזור יכולים להרוויח מכך. אם נשכיל לרתום יחדיו את היתרונות היחסיים של מדינות האזור, נוכל להקים גוש כלכלי מוביל ולתרום ליציבות ולשלום לרווחת כלל התושבים במזרח התיכון ומעבר לו", אמר קרא.