הדיו בו התארחו הרבנים בכנסת
הדיו בו התארחו הרבנים בכנסת צילום: דוברות כנסת

לראשונה התארחו היום (רביעי) בישיבה רשמית של וועדת העלייה והקליטה בכנסת מאות ''רבנים'' רפורמים מצפון-אמריקה.

יו"ר הוועדה, ח"כ אברהם נגוסה (הליכוד) ציין כי "כאחת הקהילות הגדולות בתפוצות, יש חשיבות לחיזוק הקשר ביניכם לבין מדינת ישראל, כדי לחזקה כמדינה יהודית ודמוקרטית".

הרב ריצארד ג'ייקובס נשיא התנועה הרפורמית האמריקנית אמר בכנס, "אנו עם אחד ומדינה אחת שמאחדת אותנו. אכפת לנו מההווה והעתיד היהודי. האחריות היהודית מחייבת הענקת זכויות גם לנו. איננו מבקשים טובות אלא לעבוד בשותפות ובדיאלוג כדי לחלוק עימכם את האתגרים. אנו משמרים את כוחנו כדי להגן על ישראל".

גלעד קריב, מנכ"ל התנועה בישראל, טען כי כשבית הנבחרים של ישראל מזמין לראשונה את ה''רבנים והרבות'' הרפורמים לישיבה רשמית - "זהו רגע היסטורי בעצם קיומו. מתנהלת מהפכה שקטה בפלורליזם הישראלי, אך על ועדת העלייה והקליטה לעקוב ולוודא אחרי מימוש התחייבות ראש הממשלה לפלורליזם כזה".

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג אמר כי מדובר ב"צעד חשוב לקראת פלורליזם בישראל, ולאורך הזמן ניכרת התקדמות ביצירת רחבת התפילה בכותל, בהתרחבות בתי הכנסת הרפורמים בארץ, וביצירת אלטרנטיבה לחילוניות". 

ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד) קשר בין זכויות הלה"טבים שצוינו אתמול בכנסת – לבין זכויות הרפורמים ואמר, "מדינה יהודית היא בית לכל העם היהודי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו