שרה נתניהו מערערת

אשת ראש הממשלה מבקשת מבית המשפט לבטל את הקביעות העובדתיות לפיהן מני נפתלי סבל מהעסקה פוגענית מצידה.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ט"ז באדר תשע"ו

אדם אחר היה נשבר. שרה נתניהו
אדם אחר היה נשבר. שרה נתניהו
צילום: יוסי זליגר. פלאש 90

שרה נתניהו, רעייתו של ראש הממשלה נתניהו, הגישה ערעור על פסיקת בית הדין האזורי לעבודה בתביעתו של אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה בירושלים, מני נפתלי.

נתניהו מבקשת מבית הדין הארצי לעבודה לבטל את הקביעות העובדתיות בפסק דינו של בית הדין האזורי לעבודה, לפיהן סבל מני נפתלי מהעסקה פוגענית מצידה.

בערעור נטען בין היתר, "קיימות עדויות המעידות על אופיו האלים והפרובוקטיבי של התובע, ובכלל זה ניצול תפקידו כאב בית במעון לצורך קבלת הטבות, התנהגות אלימה כלפי תושבת עירו וניסיון סחיטה באיומים. לוּ היתה ניתנת למערערת ההזדמנות לעשות כן, היא היתה יכולה להביא לבית הדין עדויות חד משמעיות המוכיחות ש'אירוע ההתעלפות ואי הזמנת האמבולנס' עליו העידה אתי חיים אירע ביום שבו נפצע ראש הממשלה ברגלו, בניגוד לעדותה כי האירוע אירע ביום אחר".

עוד נאמר בערעור, "בית הדין התעלם מהמסקנה המתחייבת מהעובדה שהן התובע והן חברו גיא אליהו, שתבע אף הוא את המדינה על העסקה פוגענית כביכול, הביעו את רצונם להמשיך לעבוד במעון למרות שלטענתם הועסקו באופן פוגעני. איך אפשר להסביר רצון זה עם העסקה פוגענית? לעניין שעות העבודה, בית הדין התעלם מהודאת התובע ועדים נוספים ולפיה התובע הוא שקבע את היקף שעות עבודתו, וכן מעדותו של גיא אליהו שדו"חות השעות היו 'מנופחים', עקב 'פיברוקם' על ידי התובע וגיא אליהו".

מיד לאחר פסק הדין בתביעתו של נפתלי, אשר כלל קביעות קשות בנוגע להתנהלותה של רעיית ראש הממשלה במעון הרשמי, טענו עורכי דינה של נתניהו כי לא ניתן לה יומה בבית המשפט.

עורכי הדין טענו כי מאחר שנתניהו לא היתה צד להליך, בו למעשה נתבעה המדינה שהיתה המעסיקה של נפתלי, לא התאפשר לה להביא עדים מטעמה שיפריכו את טענותיו של נפתלי ויציירו באופן מלא את התמונה העובדתית הנכונה.

לדבריהם, העובדה שבית המשפט קבע קביעות עובדתיות בנוגע לגברת נתניהו בהליך שלא היתה צד לו פוגעת בעקרונות הצדק.