מח"ט בנימין בשער בנימין
מח"ט בנימין בשער בנימיןצילום: דובר צה"ל

שבוע לאחר הפיגוע בסניף "רמי לוי" באזור התעשייה שער בנימין, בו נרצח סמ"ר ינאי ויסמן הי"ד בידי שני מחבלים בני 14, הוחלט בצה''ל כי מעתה לא תותר כניסת פלסטינים מתחת לגיל 25 ללא היתר עבודה מיוחד למתחם שער בנימין.

על פי הדיווח בערוץ 2, פלסטינים מעל גיל 25 יוכלו להיכנס לאזור התעשייה רק לאחר בידוק ביטחוני.

בנוסף לצעד זה, מונה קצין ביטחון ומספר מאבטחים נוספים לשמירה על המתחם ועל הכניסות אליו. כמו כן, חודדו נהלי האבטחה במקום.

בימים האחרונים, מאז הפיגוע הרצחני, נרשמת ירידה במספר הלקוחות שמגיעים לערוך קנייה בשער בנימין וישנם ספקים שאינם מוכנים להגיע לספק סחורה. 

שרון קליף, בעלת חנות 'פסגת השולחן' במתחם, סיפרה לערוץ 7 כי החנות ריקה ואנשים מפחדים לבוא, "מעבר לפחד קיבלנו גם פניות מלקוחות שטוענים שאין בכוונתם לבוא במחאה על כך שמכניסים ערבים למתחם. זה קשה לקבל כאלו תגובות. יש כאלו שאף הציעו שנסגור את החנויות במחאה אך כמובן שלא נעשה זאת".

"אנחנו דורשים יותר אבטחה במקום, כבר ביקשנו את זה לפני זמן רב", מבהירה קליף, "זה יהיה טוב לשני הצדדים, אנו רוצים להתקדם אך מאז הפיגוע שומעים רק ביקורת. כואב לנו מאוד על הרצח שהיה כאן, אך אנחנו נמשיך להיות פה ואנו מודים לכל מי שמגיע לפה ושאכפת לו".

נתנאל קיזלשטיין, בעל החנות 'על המשקל' אמר לערוץ 7 כי הוא מרגיש שינוי אצל הלקוחות, "כבר לא סתם מסתובבים בחנויות, יש חשש גדול. אנו מציעים לבוא למרות הכול ולא לתת לטרור לנצח אך על מנת להקל על הלקוחות אנו מציעים משלוחים למי שחושש להגיע".