ח"ע עמר בר לב
ח"ע עמר בר לב צילום: חזקי עזרא

באירוע שבתרבות בבאר שבע הצהיר היום (שבת) חבר הכנסת עמר בר-לב, החבר בוועדת החוץ והביטחון, כי ישראל עומדת מאחורי חיסולו של סמיר קונטאר בדמשק לפני כחודשיים. כך דווח בערוץ 2.

עד כה סירבה ישראל באופן רשמי להצהיר על חלקה במותו של קונטאר, שביצע את הפיגוע בנהריה ב-1979 וחזר לשורות חיזבאללה ב-2008 לאחר שחרורו בעסקת שבויים.

בתשובה לשאלה על ההופעות הפומביות האחרונות של נסראללה וסוגיית ההרתעה בצפון, אמר בר-לב, חבר ועדת חוץ וביטחון של הכנסת: "אני לא הייתי ממליץ לנסראללה לצאת מהבונקר. למה? כי הוא אויב, הוא מטרה. הוא צריך להיות מטרה ולכן ברמה האישית הייתי מייעץ לו להמשיך לשמור על עצמו".

כאשר המראיין רועי כ"ץ שאל האם נסראללה יותקף "בהזדמנות הראשונה שתהיה, בדיוק כמו סמיר קונטאר", בר-לב בתחילה התחמק: "אני בוודאי לא איכנס לאמירות מבצעיות כאלה או אחרות". לאחר שניות ספורות הגדיר העיתונאי כ"ץ את חיסולו של קונטאר כ"הצלחה גדולה של ישראל" - ובר-לב השיב: "נכון, בהחלט".

הח"כ, מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, סיכם: "לישראל יש זיכרון ארוך בהחלט, אני עוד בתור קצין צעיר הוקפצתי לפיגוע בנהריה בו קונטאר ואחרים הרגו את בני משפחת הרן אז גם הזיכרון שלי ארוך ונשאיר את זה ככה. זה בהחלט מסר לנסראללה".

לאחר פרסום דבריו בנוגע לחיסול קונטאר ביקש ח"כ בר-לב להבהיר כי "כאשר נשאלתי אם מדובר בפעולה ישראלית אמרתי כי לא אכנס לפעולות מבצעיות. כל חיסול וכל מחבל שמוצא את מותו הוא מבורך ולא משנה אם לנו היה יד בכך או לאו".