סטף קרי ולברון ג'יימס. מי יעצור את האלופה?
סטף קרי ולברון ג'יימס. מי יעצור את האלופה? צילום: רויטרס

46 נקודות, השוואת שיא השלשות למשחק עם 12 שלשות מתוך 16 ניסיונות, ושבירת שיא השלשות לעונה אחת בליגת הכדורסל הטובה בעולם עם 287 כאלה. זוהי שורת המספרים המדהימה שהעמיד הבוקר (ראשון) סטף קרי, שחקנה של האלופה גולדן סטייט מליגת ה-NBA, ליגת הכדורסל הטובה בעולם.

אחרי שקלע במשחקו הקודם 51 נקודות, המשיך קרי להראות את יכולתו הגבוהה ולהוכיח לכולם שהוא זכאי לכל סופרליטיב ומחמאה, ואולי אף לתואר שחקן הכדורסל הטוב בעולם אחרי עוד תצוגת משחק שתיכנס לפנתיאון. 

גולדן סטייט וקרי פגשו הבוקר את אחת מקבוצות המערב הטובות ביותר ומי שנחשבת כמועמדת להגיע לגמר המערב מול גולדן סטייט עצמה, אוקלהומה סיטי. 

הת'אנדר הראו את הפוטנציאל הגדול שלהם כשלפרקים ארוכים הובילו על האלופה, כשקווין דוראנט הוביל את המקומיים ליתרון. למרות הופעה טובה של הקבוצה ולמרות שהובילה 109:113, 14 שניות לסיום הזמן החוקי, שחקני האלופה לא ויתרו ובזכות תומפסון ואיבוד כדור של דרואנט שביצע עבירה על איגוואדלה הלכו השתיים להארכה.

לא עברה דקה ודוראנט, שחקנה הטוב על הפרקט של אוקלהומה המקומית, מצא את עצמו מחוץ למשחק כשביצע את העבירה השישית שלו, אבל גם בלעדיו הצליחו המקומיים לעלות ליתרון 115:118, חצי דקה לסיום המשחק. 

תומפסון שמר את האלופה במשחק עם סל ועבירה שהשוו את התוצאה, וכשעל השעון פחות משניה לסיום הארכה קיבל סטף קרי את הכדור במחצית המגרש של קבוצתו. קרי שנשמר צמוד על ידי שחקן אוקלהומה ראה רק דבר אחד מול העיניים וממרחק רב, כמעט מחצי מגרש קלע את סל הניצחון עבור קבוצתו שקבע 121:118.

בכך כאמור שבר קרי את שיא השלשות לעונה בליגה הטובה בעולם וכן השווה את מספר שיא השלשות למשחק.

בכושר הזה, נראה שמלבד אוהדי גולדן סטייט, גם דייויד בלאט המאמן הישראלי שפוטר מקליבלנד קאבלירס יכול לחייך. נראה שאין מי שתעצור את האלופה מלזכות באליפות שניה ברציפות.