בני כשריאל
בני כשריאל צילום: אורן נחשון, פלאש 90

ראש עיריית מעלה אדומים, בני כשריאל, התייחס היום (ראשון) לתפיסת המחבל שביצע את הפיגוע בכניסה לקניון העירוני בשבוע שעבר, בו נפצע קשה מאוד המאבטח צביקה כהן, אב לילדים תושב מעלה אדומים.

כשריאל הודה לכוחות הביטחון שפעלו בשטח בנחישות ובמקצועיות וסיפר כי דרש משר הביטחון משה יעלון לגרש את משפחת המחבל לעזה בנוסף להרס הבית.

לדבריו, ''יש לחזק את גורם ההרתעה גם כלפי הרשות הפלסטינאית שמסיתה לבצע פיגועים ויש לבנות שכונה או יישוב כתשובה על פיגוע שלהם. רק ביד קשה נבהיר להם כי הם לא ינצחו אותנו על ידי טרור''.

כשריאל קרא למנוע את הפצת תיעוד הפיגוע הקשה. "לא לשלוח את הסרטון ברשתות החברתיות ולא לאפשר לילדינו או לבני משפחתו של צביקה לראות את הרגעים הקשים מנשוא שעברו עליו. אנו לא כמותם, אנו חדורי אמונה ותקווה, בוחרים בחיים ובטוב, וכך עשו גם בני הנוער שלנו שיצאו אתמול לרחובות העיר כדי לתמוך בכוחות הביטחון וכדי לחזק את התושבים ולומר בקול חזק וברור: לא יוכלו לנו! אנחנו ננצח!".

"נמשיך להתפלל להחלמתו ולרפואתו השלמה של צביקה בן בתיה, ובעזרת ה' שנתבשר בשורות טובות במהרה", הוסיף ראש עיריית מעלה אדומים.

כאמור, במסגרת מבצע משותף של שירות הביטחון הכללי, מחוז ש"י וכוחות צה''ל נעצר הלילה המחבל שביצע את פיגוע הדקירה בו נפצע באורח קשה צביקה כהן, מאבטח הקניון במעלה אדומים. המחבל, סעדי עלי אבו חאמד, כבן 21 תושב עזרייה, נלכד לאחר מצוד שנוהל נגדו מאז התרחש הפיגוע. כבר בתחילת החקירה קשר את עצמו המחבל לביצוע הפיגוע והוא הועבר להמשך חקירת שב"כ.

מבית החולים הדסה עין כרם נמסר כי מוסיף להיות קשה מאוד מצבו של צביקה כהן המטופל ביחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגיה כשהוא מונשם ומורדם, ועדיין נשקפת סכנה לחייו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו