שחקן העבר המצרי חשוד בטרור
שחקן העבר המצרי חשוד בטרורצילום: עבד רחים קעטיב, פלאש 90

בשנת 2008, שיחקה נבחרת הכדורגל של מצרים בטורניר אליפות אפריקה, בהצלחה גדולה כששיחזרה את זכייתה בתואר אליפות אפריקה, תואר בו זכתה שנתיים קודם לכן. במהלך הטורניר, לאחר שהבקיע שער עבור נבחרתו, בחר חלוץ הנבחרת המצרית אז, מוחמד אבו טריקה לחגוג את כיבוש השער יחד עם ערביי עזה כשזה חשף חולצה עליה נכתב, "תומכים בעזה". היה זה צעד אחרון בדרך להכתרת אבו טריקה כ"גיבור לאומי" במצרים.

כעת אבו טריקה, גדול שחקני העבר של הנבחרת המצרית, חשוד בהשתייכות לארגון הטרור האיסלאמי, 'האחים המוסלמים', כשזה כבר נחקר על ידי ועדה מצרית שתפקידה הוא להתחקות אחר המשאבים של ארגון הטרור המצרי.

רובם של חברי הארגון, בכירי ההנהגה, נמצאים בכלא המצרי, ועושה רושם כי בקרוב יצטרף אל תאם גם אבו טריקה, שחקן העבר. רק בחודש מאי האחרון החרימה הוועדה החוקרת את נכסי חברת 'אשאב טורס', חברת התיירות שנוסדה בשנת 2013 על ידי אבו טריקה ונמצאת בבעלותו.

לא רק נכסי חברת התיירות שלו נלקחו והחורמו על ידי הוועדה החוקרת, כשעוד נכסים רבים הוחרמו מחלוץ העבר שניסה לערער על כך, אך נדחה פעמיים.

אבו טריקה עצמו מכחיש כל קשר לארגון הטרור, כשזה טוען כי שותפו לשעבר בחברת התיירות, שעזב לפני מעל שנה את החברה הוא זה שהיה בקשר עם הארגון הקיצוני.

מלבד הזכיה בתואר אליפות אפריקה שנתיים ברציפות, בשנים 2006 ו-2008, זכה אבו טריקה בתארים אישיים כמו סגן כדורגלן השנה באפריקה, שני רק לעמנואל אדבאיור. את תואר אליפות אפריקה בשנת 2008 הביא במו רגליו כשכבש את שער הניצחון בגמר. מגיבור לאומי לאויב המדינה.