יעלון עם חברי המועצה
יעלון עם חברי המועצה צילום: דוברות מועצת גוש עציון

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, ביקר אמש (ראשון) בכרמי צור שבגוש עציון. השר הגיע ליישוב לניחום אבלים אצל משפחתו של רס"ן במילואים אליאב גלמן שנהרג במהלך פיגוע הדקירה בשבוע שעבר.

בני המשפחה סיפרו לשר על אישיותו המיוחדת של אליאב; על המקצועיות שלו, על האכפתיות שלו ועל המסירות שלו למשפחה לחייליו וללימוד התורה.

אחיו של אליאב שיתפו את השר בתחושות הקשות המלוות אותם ומלוות תושבים רבים בגוש עציון.  "אם אליאב היה פה, הוא היה רוצה שנקבל את הגורל באהבה ובעוצמה. הוא היה מבקש שנשדר את העוצמה הזו לכל עם ישראל".

רענן, אחיו של אליאב, הדגיש כי המשפחה מחבקת את החיילים, ועוד הוסיף ואמר כי המשפחה מצפה לראות טיפול עוצמתי ועכשיו ולא להמתין עד להתמודדות של המשפחה הבאה. בני המשפחה ביקשו מהשר תגובה של חיזוק ההתיישבות, שתוכיח פעם נוספת לכל אויבינו כי המאמץ שלהם הוא לשווא ואנחנו נשארים ונאחזים בארץ. חיזוק ההיאחזות בקרקע יפגע בנקודה הרגישה והיא דבר שיכול להוות נקודת תורפה ויכולה להשפיע.

השר יעלון אמר לבני המשפחה שהבחירה של אליאב להגיב בגבורה היא תוצאה של חינוך. הוא הדגיש כי במבט עם פרספקטיבה קצת יותר רחבה, גם את התקופה הלא קלה הזו – אנחנו נעבור כפי שעברנו תקופות קשות בעבר. הוא נפרד מבני המשפחה ואמר כי משרד הביטחון ימשיך לחבק את המשפחה ודלתו תמיד תהיה פתוחה לכל צורך או בעיה.

לאחר מכן נפגש השר עם מליאת המועצה המורכבת מנציגי כל היישובים בגוש עציון. נציגי היישובים שיתפו את השר בתחושות שחווים התושבים בימים אלו, ובחששות שמגלים ילדים ותושבים בחיי היום יום לאור האירועים בתקופה המתמשכת, והעלו הצעות ורעיונות לצעדים שיופעלו בשטח נגד הטרור הפלשתיני ונגד המחבלים, בהם גירוש, עונש מוות ושלילת תושבות.

דוידי פרל, ראש המועצה, הודה לשר על הפעולות הרות שנעשות וביקש להדגיש כי "התושבים מלאי הערכה ורוצים לראות תגובה חזקה. זה הזמן בו נדרשת הפרדה בשטח. הפרדה שתצמצם את החיכוך ותקשה על המחבלים להגיע אל התושבים ולפגע".

השר יעלון השיב, "מאז מבצע חומת מגן אנחנו נמצאים בהתקפה נגד הטרור. ולכן כל הדיבורים על מעבר מהגנה להתקפה, אין להם מקום. כוחות הצבא, השב"כ, המשטרה וכוחות נוספים עושים עבודה יצירתית ובלתי פוסקת כדי למנוע את הפיגועים עוד לפני יציאתם אל השטח. כוחות הביטחון מגיעים לכל מקום בלילה וביום ועושים עוד דברים רבים עליהם לא ניתן לספר".

יעלון הוסיף, "העובדה שאויבינו בוחרים לפגוע בנו בסכינים מוכיחה כי הם הבינו שלא יוכלו לנצח אותנו במלחמה של צבאות. הם הבינו כי יש בנו חוסן ויכולת התמודדות, ולאור הסיכול של מאמציהם הם בוחרים לפגוע בסכינים ולא באמצעים אחרים".

לדבריו, "המבחן אינו בעוצמה אותה אנחנו מפעילים, שהרי מאז מלחמת יום הכיפורים לא הפעילה מעולם המדינה את כל עצמתה. המבחן הוא בחוסן שלנו וביכולת להתמודד ולעבור את התקופות המורכבות והקשות. בטוח שגם את התקופה הזו עם ישראל יעבור בניצחון. אני שותף לתחושות של משפחת גלמן ותושבי הגוש כי התשובה האמתית היא בחיזוק ההתיישבות, דבר עליו אני עובד ללא הפסקה וללא לאות".