יצהר, השבוע
יצהר, השבוע צילום: פלאש 90

הכותרות האחרונות ושפע של מעשים טובים מציגים לנו ישוב פורח שאנשיו בונים את ארץ ישראל בידיים עבריות, מפריחים את השממה והופכים את גב ההר ללב של מדינת ישראל. כעת, תושבי היישוב יצהר מציגים בפנינו חמש עובדות שיגרמו לכם להתאהב ביישוב הססגוני.

3 משפחות אומנה

לפי נתוני משרד המשפטים, מעל 2000 ילדים בישראל הועברו למשפחות אומנה. ביצהר מתגוררים סך הכול כ-200 משפחות ומתוכם שלוש משפחות מאמצות – כל אחת - בין שניים לשלושה ילדי אומנה. היישוב שפתח את שעריו לקליטה נוספת מציע שבע דירות חדשות לאכלוס מידי בפרויקט מהפכני. אם אתם מתכוונים לחטוף את הדירות שנותרו קחו בחשבון שאולי תחשקו גם אתם באימוץ ילדי אומנה.

עצמאיים ונהנים

שפע של עסקים עצמאיים הוא מאפיין נוסף ביישוב השומרוני. תושבי היישוב מציגים יותר מארבעים עסקים. ביניהם תמצאו  צימרים, מרפאות הוליסטיות, חקלאות, שיפוצים ומהפכה נשית הנושאת בחובה עצמאות כלכלית. הקשר ההוליסטי ליישוב מגלה טפח על ההון האנושי האצור ביישוב כמו גם פותח אפשרויות תעסוקה מגוונות ומאתגרות בפני הנקלטים החדשים. העסקים, כמו כל המבנים ביישוב נבנו כמיטב המסורת בעבודה עברית, פרט שהיישוב מוביל בגאווה רבה.

200 משפחות, יותר מאלף ילדים

תרומת היישוב לאוכלוסייה בישראל מתאפיינת גם במספר ילודה גבוה יחסית. כך למשל, ממוצע הילדים ביצהר עומד על שישה למשפחה! לשם השוואה, ממוצע הילדים לאישה בישראל עומד על שלושה ילדים בלבד כשלכל אלף אימהות נולדים 21 ילדים.אם חששתם מהדמוגרפיה, יצהר היא המענה היהודי הטוב ביותר. תוסיפו לכך את הירידה בפריון המוסלמי לאחר שבשנת 2013 שיעור הפריון הכולל עמד על 3.4 ילדים לאישה לעומת 4.7 ילדים לאישה בשנת 2000, והדמוגרפיה חוזרת לעמוד לצדנו.

3 ישיבות גבוהות

הד התורה לא פוסח אף הוא על היישוב היהודי. שלוש ישיבות גבוהות מעטרות את יצהר וקול התורה נשמע שם בהמונו. בהשוואה לגודלו של היישוב ולמספר התושבים בו, מצביע היישוב על כוונה ברורה להוביל את האופי התורני בשומרון ולהציג יהדות במיטבה.

אם אין קמח אין תורה

ביצהר, לא רק שלוש ישיבות המייצרות תלמידי חכמים אלא גם קמח. ביישוב מתנוססת טחנת קמח בשם "עץ השדה" המייצרת קמח מלא בעבודה עברית, מחיטה המיוצרת בארץ ישראל בלבד ומספקת אותו לכל יישובי יהודה ושומרון אצל מפיצים מקומיים ובחנויות.

רק עתה נמכרו במעל לעשר דירות בשכונת שלהבת החדשה וכבר נערכים ביישוב לקליטה נוספת של שבע משפחות חדשות. בפרויקט חדש ביישוב מוצעים שבע דירות מרווחות – מתוכן נמכרו כבר שלוש. כל דירה בעלת ארבעה חדרים, משתרעת על חצי דונם אדמה ועשירה במפרט טכני עם גימור מדויק.

הכתבה בשת"פ עם פרויקט הנדל"ן ביצהר

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו