סערת הזקנים: ראש אכ"א והרב לאו נפגשו

פרסום ראשון: ראש אכ"א, אלוף חגי טופולנסקי, נפגש היום (שני) עם הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, בעקבות הסערה על גידול זקנים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ' באדר תשע"ו

סערת הזקנים: ראש אכ"א והרב לאו נפגשו-ערוץ 7
חגי טופולנסקי
צילום: דובר צה"ל, פלאש 90

פרסום ראשון. הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, ביקש להזמין ללשכתו את ראש אגף כח אדם בצה"ל האלוף חגי טופולנסקי, בעקבות סערת הזקנים.

בפגישה שנערכה היום (שני) דן הרב לאו עם ראש אכ"א בנושא הוצאת ענף תודעה יהודית מהרבנות הצבאית ובנושא הפקודה בעניין האישורים לגידול זקן.

בלשכת הרב הראשי אישרו במענה לפניית ערוץ 7 כי אכן התקיימה פגישה ש"עסקה במגוון נושאים שעל הפרק". מלשכת הראשון לציון הרב יצחק יוסף לא נמסרה תגובה. 

נזכיר כי הסערה פרצה בעקבות טענותיהם של חיילים דתיים רבים לפיהם עם כניסתה לתוקף מחר של הפקודה החדשה בעניין גידול זקן לא קיבלו עדיין תשובה מקציני השלישות הפיקודיים לבקשתם לגדל זקן.

לטענת אותם חיילים נמסר להם ממפקדיהם הישירים כי בהיעדר אישור מתאים יאלצו לגלח את זקנם, זאת למרות שהגישו את הבקשה במועד.

עם זאת, דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז, הבהיר הבוקר (חמישי) בשיחה עם כתב ערוץ 7 כי אף חייל ולוחם דתי אמתי אשר מפקדיו מכירים את אורח חייו לא יחויב להסיר את זקנו.

"בצבא יש נהלים ברורים שעל פי הם המפקד הוא המפקד לכל דבר וברור שאם חייל דתי שזהו אורח חייו מגדל זקן הוא לא יחויב בשום צורה ואופן להסיר את זקנו. דבר זה הובהר לכל המערכת", ציין אלמוז.