לא נשחק מול נבחרת ישראל. אוהדי מצרים
לא נשחק מול נבחרת ישראל. אוהדי מצריםפלאש 90

​רשת הטלוויזיה המצרית 'אל-ערביה' דיווחה היום (שני) כי בימים האחרונים ניסו בשגרירות ישראל שבקהיר לארגן מפגש היסטורי בין שתי נבחרות הכדורגל של מצרים וישראל. 

על פי הדיווח של הרשת הנמצאת בדובאי, בשגרירות ישראל העבירו בקשה רשמית להתאחדות הכדורגל המצרית, לקיים משחק ידידות בין שתי הנבחרות הלאומיות של ישראל ומצרים, זאת כדי "לפרוץ את מחסום הפחד בין העמים", על פי הבקשה הרשמית. 

בהתאחדות הכדורגל המצרית הודיעו נחרצות כי לא יסכימו לשחק מול הנבחרת הישראלית כשדובר ההתאחדות המצרית עזמי מג'הד אמר "הרעיון לשחק מול קבוצה או נבחרת ישראלית לא הגיוני ונדחה על הסף. זה לא בא בחשבון". 

אם המשחק היה מתקיים בין שתי הנבחרות הללו היה זה שחזור המשחק הרשמי הראשון אי פעם של הנבחרת הישראלית, כשזו שיחקה מול הנבחרת המצרית בשנת 1934, 14 שנים לפני הקמת המדינה. אגב, אותו המשחק הסתיים בתבוסה מהדהדת של הבחורים הישראלים כשהובסו בתוצאה 7:1, ההפסד הגבוה ביותר בתולדות הנבחרת הישראלית מאז שנוסדה. 

עוד קודם לדחיית המשחק בין שתי הנבחרות על ידי ההתאחדות לכדורגל המצרית, נכתב בדף הפייסבוק הרשמי של שגרירות ישראל בקהיר כי "חייב להתקיים מפגש בין נבחרות ישראל ומצרים. חייבים שהמשחק הזה יתקיים כדי שיום אחד נצליח לפרוץ את מחסום הפחד בין שני העמים".