גוטמן. הפנים אומרות הכל
גוטמן. הפנים אומרות הכל צילום: פלאש 90

מחזור אחד בלבד נותר בעונה הסדירה של ליגת העל שבכדורגל. מחזור אחד עד שיחל שלב הפלייאוף.

בזמן שבפלייאוף העליון המירוץ הוא בין שתי קבוצות על התואר הכי חשוב של העונה, תואר האליפות, בפלייאוף התחתון המצב מסובך ודרמטי הרבה יותר. למעשה, מלבד מכבי נתניה שכבר ירדה אל ליגת המשנה, הליגה הלאומית, כל יתר הקבוצות בפלייאוף התחתון יכולות למצוא את עצמן עם סיום שלב הפלייאוף בליגה השניה.

מי שנראית כרגע בסיכון הכי גבוה לרדת אל הליגה השניה מבין כל יתר הקבוצות בפלייאוף התחתון היא לא אחרת מאשר הפועל תל אביב. 36 שחקנים חדשים הגיעו העונה לתל אביבים האדומים, ארבעה מאמנים שונים והמון כסף נשפך בפרוייקט האדום. כל אלה לא הצליחו להביא את האדומים אל הפלייאוף העליון, וכעת נראה שאפילו ירידת ליגה באה בחשבון.

הערב (שני) קיבלו האדומים הזדמנות לנסות ולהחלץ מהסבך בתחתית טבלת ליגת העל שבכדורגל, ובמקום זאת רק הסתבכו עוד יותר. האדומים אירחו את יריבתם לתחתית טבלת ליגת העל שבכדורגל, הפועל עכו, ולמרות שליטה מסויימת במשחק הפסידו בתוצאה 2:0 מצמד שערים של לנרי קהינדה החלוץ הניגרי של עכו.

עכו, עד לפני מעט זמן הייתה נראית כמו היורדת הבטוחה יחד עם מכבי נתניה. אך מסע היחלצות מדהים תחת אימונו של ירון הוכנבוים, השאיר את הצפוניים עם מעט תקווה ואוויר לנשימה, והערב עשו אלה צעד גדול בדרך להישארות עוד עונה בליגת העל שבכדורגל. 

הניצחון של עכו הערב מעלה אותם על חשבון האדומים אל המקום ה-11 כשהם עם 28 נקודות, בדיוק כמו עירוני קריית שמונה שבמקום העשירי. לאדומים מת"א לעומת זאת, יש כעת 26 נקודות, נקודה אחת בלבד יותר מלהפועל חיפה שנמצאת כרגע במקום ממנו יורדים אל ליגת המשנה בסיומה של העונה שהולכת ומתקרבת. האם הפועל ת"א תרד אל ליגת המשנה, הליגה הלאומית, אחרי 27 שנים רצופות בליגה הבכירה?