אם איימן עודה יפרוש מהכנסת זה טוב לערבים

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) מאשים היום (שלישי) את הקואליציה כי ברחה מהדיון על חוק ההשעיה בוועדת החוקה, וגם מתייחס לאיום חברי הרשימה הערבית המשותפת להתפטר מהכנסת במידה והחוק יעבור.

בראיון לערוץ 7 הוא אומר, "הקואליציה בחרה לברוח מהדיון וזה מצער, כי אם הם עומדים מאחורי החוק שהם הגישו, אז ראוי שהם יעמדו מאחורי ההצעה. אני חושב שכל חוק שירחיק טרוריסטים ומסיתים מכנסת ישראל הוא מבורך. החוק הזה הוא אחיזת עיניים והוא לא יביא להרחקת אותם טרוריסטים מהכנסת".

לדבריו קיימת כרגע הצעת חוק שתאפשר הרחקת חברי כנסת מסיתים מהמשכן, "חבל שהקואליציה לא מקדמת את הצעת החוק שלא היה מאפשר לחברי כנסת כמו חנין זועבי ובאסל גאטס להתמודד לכנסת". 

בדיון אתמול בוועדת החוקה דרש ח"כ פורר מיו"ר הרשימה הערבית המשותפת לגנות את פיגועי טרור אך נענה בשתיקה. "הם לא מגנים את הטרור, הם מסיתים לטרור וכל ההתחפשות הזאת לאוהבי זכויות אדם פשוט מגוחכת בעיניי", אמר.

ח"כ פורר לא מתרשם מהאיום של חברי הכנסת של הרשימה הערבית כי יתפטרו במידה וחוק ההשעיה יעבור, "אם הוא יפרוש מהכנסת הוא יעשה טוב לא רק  לנו אלא לציבור הערבי בישראל שראוי לנציגים שבאמת רוצים לקדם את הדו קיום, את החיים ביחד ואת שיויון הזכויות ושיויון החובות".