סגן השר משולם נהרי בכנס
סגן השר משולם נהרי בכנסצילום: לשכת נהרי

במסגרת ימי עיון וגיבוש שערכה רשת 'מעיין החינוך התורני' של ש"ס במלון כינר בצפון, התקיים פאנל מקצועי בהשתתפות סגן שר הפנים והמשרד לפיתוח הפריפריה ח"כ משולם נהרי שישב לצד נציגים ממסגרות שונות הנותנות מענה לנוער בסיכון.

הפאנל עסק בנושא ''מסגרות אלטרנטיביות לישיבות קטנות כצעד מונע נשירה, בעד ונגד''.

במהלך הדיון השיב סגן השר נהרי לשאלות המנהלים בסוגיית ההתמודדות ודרכי הטיפול בתופעה וטען כי החינוך החרדי כיום מרחיק את הנוער בסיכון. ״הרב עובדיה זצ״ל תמיד היה אומר 'בני תורה ידאגו לרוחניות של הילדים שלהם אבל כל השאר אין מי שידאג להם', אחרי שנים שקרבנו את הרחוקים, לצערי נוצר מצב היום שאנחנו מרחקים את הקרובים".

נהרי הוסיף כי מחנך צריך להיבחר בקפידה. "בסוף הכל קם ונופל בבחירת המחנך, צריך לבחור מחנך כזה שיתן את הלב והנשמה ולא אחד כזה שנקלע לעסוק בחינוך כי אין לו משהו יותר טוב לעשות. הילדים הנושרים שאני פגשתי אמרו לי 'מעולם לא שאלו או שיתפו אותנו בשאלה מה אנחנו רוצים, לאן אנו שואפים להגיע ומהן התחושות שלנו, תמיד אמרו לנו מה לרצות ואיך להרגיש'".

בימי העיון נטלו חלק חברי מועצת חכמי התורה של ש''ס, ראשי רשת החינוך, יו"ר המפלגה השר אריה דרעי וחברי כנסת.

אמש נשא הרב בעדני דברים והרחיב אודות פועלו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל שמסר את נפשו למען הקמת הרשת. "הגיעו אלינו דיווחים מוועד הישיבות שמספרם של בני הישיבות הספרדים גדול ב-5% מאחינו האשכנזים. תלמודי התורה של רשת החינוך, זו החזרת העטרה ליושנה", אמר.

הרב דוד יוסף הזהיר בנאומו מפני התערבות בתכני הלימוד. "גם אצלנו מלמדים לימודי חול ברמה גבוהה וזה חשוב, אך הניחו לנו ואל תתערבו לנו בתכנים. זה בציפור נפשנו ולא נתפשר על כך".