נתניהו בכנסת
נתניהו בכנסתצילום: דוברות הכנסת

ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה היום (רביעי) במכתב ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בבקשה לקבל את חוות דעתו המשפטית לאפשרות של הרחקת בני משפחות מחבלים לרצועת עזה.

''פעולות טרור רבות בחודשים האחרונים מתבצעות בידי טרוריסטים בפרופיל של 'מפגע בודד'. המפגעים הללו באים לעיתים ממשפחות שמעודדות ומסייעות לפעולתם", כתב נתניהו למנדלבליט.

''אבקש את חוות דעתך המשפטית לאפשרות הליך הרחקת בני משפחות המסייעים לטרור לרצועת עזה. אני סובר שהשימוש בכלי זה יביא לצמצום משמעותי בפעולות הטרור נגד מדינת ישראל, אזרחיה ותושביה", הוסיף ראש הממשלה.

רבים במחנה הלאומי קראו בחודשים האחרונים לגרש לעזה או לכל מדינה אחרת משפחות של מחבלים שביצעו פיגועי טרור. שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ"ץ, אמר בתחילת השבוע כי "התפקיד שלנו כממשלה הוא להציל חיים וגירוש משפחות המחבלים יצמצם את המוטיבציה של אותם קטינים לבצע את הפיגועים".

"אני בטוח שאחרי גירוש מספר משפחות בודדות ייפסק טרור היחידים והקטינים הזה. זו חובתנו. אנחנו נלחמים על הבית ותפקידנו לוודא שזה ייפסק", הוסיף.

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) הציע כי אם מערכת המשפט מתנגדת לגירוש משפחות מחבלים לחו"ל, יש לגרש אותן לאתר מבודד בדרום הארץ. "5-10 משפחות שתהיינה שם ויאבדו את פרנסתן ויכולת הלימוד של ילדיהן וכל הטבה אחרת, לדבר הזה יש הרתעה. שום בן לא ירצה שאביו ואמו ימצאו את עצמם ללא פרנסה ואחיו ללא בית ספר", אמר יוגב.

כזכור, באחרונה נפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נציגים משפחות שכולות מגל הטרור הנוכחי. בפגישה הגישו נציגי המשפחות לראש הממשלה מסמך ובו המלצות להמשך המאבק בגל הטרור. הם ביקשו בין היתר לבחון את האפשרות לגרש משפחות מחבלים לעזה - אותה בוחן נתניהו כעת ולקצר את משך הזמן להריסת בתי מחבלים. נתניהו הסביר בתגובה כי סוגיות אלו נדונו וכי נעשים מאמצים לקדמן, חרף הקשיים המשפטיים הרבים.