השליחה הצעירה במדינה המוסלמית

ספר חדש שיוצא בימים אלו, מלווה את שגרת חייה של מוסיא, בתם של שליחי חב"ד בקזבלנקה ומספר על ההתמודדות במדינה המוסלמית

ערוץ 7 , כ"ב באדר תשע"ו

מוסיא ממרוקו
מוסיא ממרוקו
צילום: ישראל ברדוגו

רבקה'לה מתאילנד, שעורכת שולחן סדר לאלף משתתפים, מוטי מפרגוואי, שנוסע לכפר לחלוב פרה כדי להשיג חלב כשר, מנדי מסיביר, שלומד לדוג על נהר קפוא בכפור של מינוס שלושים מעלות ותמר מוונציה שנוסעת לבית הספר בסירה הם חלק מגיבורי סדרת הספרים המצולמת 'ילדים בשליחות' . 

ספר חדש בשם 'מוסיא ממרוקו', שיוצא בימים אלו, מלווה את שגרת חייה של מוסיא, בתם של שליחי חב"ד בקזבלנקה ומספר על ההתמודדות במדינה המוסלמית וגם על חיי הקהילות היהודית העתיקות במרוקו. 

"ילדים בשליחות" זוהי סדרה ייחודית מצולמת, המפגישה את הקוראים הצעירים עם ילדים בני גילם, שליחים צעירים מרחבי העולם. בכל ספר צילומים אותנטיים, עובדות מרתקות, ידע היסטורי וגיאוגרפי ואף מילון קצר בשפת המקום.

יוצרות הסדרה שהפכה לרב מכר במגזר, שליחות חב"ד בעצמן במוסקבה ובפלורידה, הוציאו בתוך שלוש שנים את שמונת ספרי הסדרה, שאף תורגמה כולה לאנגלית.

מי שמצלם את התמונות לסדרה בספרים האחרונים הוא האמן ישראל ברדוגו, זוכה פרס ראש הממשלה לצילום. הוא מצטרף לשגרת חייהם המרתקת של השליחים הצעירים המתמודדים עם המורכבות שבאורח החיים היהודי בנכר ומתעד את סדר יומם הייחודי. ספרי הסדרה נלמדים בבתי ספר רבים בארץ ובעולם כחלק מתוכנית העשרה. טוען....