רומן זדורוב
רומן זדורוב פלאש 90

רומן זדורוב שהורשע ברצח הנערה תאיר ראדה, מותח ביקורת קשה על ההחלטה להרשיעו, על התנהלות המשטרה בחקירה ועל החיים מאחורי סורג ובריח.

"אני לא יודע שום דבר ממה שהיה בהכרעת דין", אמר זדורוב בראיון לערוץ 2, "אני לא קורא עברית ולא קיבלתי את הפרוטוקולים כדי שמישהו יקרא לי מה היה שם. אני ישבתי והמתורגמנית אמרה לי ששני שופטים זיכו אותי ואחד אמר שהרשיעו אותך"

הוא תיאר, "אנשים התחילו למחוא כפיים ופתאום הכפיים הפסיקו והשופט התחיל לדבר. אחר כך לקחו אותי, שמו אותי בתא אחר, התחילו להגיד שמתורגמנית טעתה".

על אף החלטת השופטים, זדורוב ממשיך לכפור בהאשמות וטוען לחפותו. "אין שום הוכחה", הצהיר. "הם רק אומרים שיש הוכחות. חרטא ברטא יש. אין הוכחות, רק מילים ודיבור. זהו".

הוא הסביר כי לדעתו ההחלטה ניתנה בכדי לחפות על התנהלות לא תקינה של המשטרה. "אני מבין שהמדינה עשתה טעות. לא מדינה עצמה. המשטרה עשתה טעות, התחילה להיות בלחץ, בסוף הרשיעה מישהו ועכשיו צריך להגיד - 'כן'. מצד שני, אני מבין שאף שופט לא רוצה לשחרר אותי בגלל הדבר הזה - כי אחר כך צריך לקחת את כל הנהלת המשטרה ולזרוק החוצה, כי הם לא עובדים. ואני לא חושב שאפשר לעשות את זה".

"צריך להגיד לאנשים - 'תסתכלו מה פה קורה'", הוסיף זדורוב. "תסתכלו איפה העיניים שלכם. המשטרה עושה מה שבא לה, התביעה צועקת - 'יש לנו הוכחות', אבל איזה הוכחות? עדיין לא ראיתי שום הוכחה".

במהלך הריאיון עמו, התייחס זדורוב למספר ריאיות שהובאו כנגדו במהלך המשפט. הראשונה והבולטת שבהן היא הטענה כי זרק את המכנסיים שלבש בזמן הרצח. "הם היו קטנים ולכן אני זרקתי אותם", טען. "שמתי בפח הזבל וזרקתי. המשטרה אומרת שזה היה בכוונה. אם היה לי חצי אחוז מחשבה על זה - בחיים לא הייתי זורק את המכנסיים האלה".

כשנשאל כיצד ידע לדבר בחקירתו על המנעול השבור שנמצא בזירת הרצח, טען כי הוא כלל לא ידע על כך. "באנו לשם, והמשטרה אמרה שהמנעול שבור. אני לא ידעתי את זה". בהמשך, זדורוב אף הכחיש את העובדה שהנעליים שנעל באותו היום נמצאו נקיות לגמרי. בנוגע לבגדיו, טען שמדובר בבגדי עבודה מלוכלכים וכי הוא כיבס אותם בנפרד מאלו הנקיים.

לצד הדברים, זדורוב מתאר תחושות קשות על רקע החיים בבית הסוהר וההתמודדות עם חוסר הצדק שנעשה לטענתו. "אני חי בעצבים שיש דברים שאני לא יכול להבין, איך זה יכול להיות קיבינימט. הייתי יכול לקחת חוט ולהתאבד?", אמר. "אבל למה אני צריך להתאבד על תיק שלא עשיתי שום דבר? מה, אני נותן מתנה לתביעה?".

"אני צריך שהצדק סוף סוף ייצא לאור", הוסיף. "אמא שלי אמרה לי כל הזמן אל תפחד, מה שלא יהיה - אי אפשר לשים את האמת בכיס - בסוף היא יוצאת לאור. היא תצא עכשיו, או אחרי שנה, או אחרי עשר שנים, אבל לא משנה מה: היא תצא לאור".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו