אילנה ראדה
אילנה ראדה צילום: פלאש 90

אילנה ראדה, אמה של תאיר ז"ל, דורשת מהמשטרה לפתוח מחדש את תיק החקירה. "אי אפשר להמשיך כך כשהראיות האמיתיות לא נבדקו", אמרה בשיחה עם חדשות 2.

ראדה, שמעה אמש את הכחשותיו וטענותיו של זדורוב בדבר הראיות שהובאו כנגדו במהלך חקירתו והדיונים בבית המשפט, "המלחמה שלי היא לא אם זדורוב דובר אמת או לא ואני לא נלחמת את המלחמה שלו", טענה. "אני מאז ומתמיד טענתי שאני לא יודעת את השתייכותו, אבל זדורוב לא רצח את תאיר".

"התיק הזה יהיה חייב להיפתח. לא יכול להיות שבפסק דין שאתם (המשטרה ובית המשפט) אומרים שיש רוצח, אתם אומרים: 'לא יכולנו להגיע לכלל החומר', מה זאת אומרת? הרי לא הגעתם בכלל לחומר. הגעתם רק למה שרציתם".

אמה של תאיר ז"ל אף התייחסה לטענותיו של זדורוב, לפיהן הודאתו בפני המדובב המשטרתי ניתנה תחת לחץ, ומתחה ביקורת על שיטת החקירה של המשטרה. "זו מדינה שמתנהלת כמו חכמי חלם", אמרה. "היא לוקחת רוצח - כמו המדובב, שמנסה לעשות קופה עם הכסף של כולנו. היא עושה איתם עסקאות של כסף, סוגרת איתם תנאים, והאבסורד הוא שהאמת שלו יותר נחשבת מכל אמת".

"יכול להיות שכל אחד אומר ש'זאת אמא הזויה' ו'היא מדברת מתוך כאב'", המשיכה ראדה. "אני לא בוחרת את הרוצח של הבת שלי, ואין לי דמות או קלסתרון שציירתי מההתחלה. אני רציתי ראיות אמיתיות ומשפט הוגן וצודק".

בתום דבריה טענה ראדה כי היא מתכוונת להמשיך ולהיאבק עד שתיק החקירה ייפתח מחדש, זאת על אף שבית המשפט העליון דחה את ערעורו של זדורוב והותיר את הרשעתו על כנה. "הראיות האמיתיות לא נבדקו, והם נמצאות בתיק", טענה. "שאף אחד לא יגיד שאחרי עשר שנים אי אפשר לבדוק אותן. העדים האמיתיים שלא נחקרו עד כה, יבואו ויעלו על דוכן העדים וייחקרו כדין".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו