כדורגל: מחזור סיום עונה משוגע

מחזור סיום העונה הסדירה נפתח עם שני משחקי קצוות. בעוד שהאלופה מת"א הביסה את כ"ס 0:5, הפועל ת"א ממשיכה להתרסק אחרי תוצאת תיקו

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ה באדר תשע"ו

במקום הכי נמוך בת"א. האם תהיה זו עונה היסטורית בליגת העל שבכדורגל? על פי תוצאות הערב (מוצאי שבת), בשני המשחקים שהתקיימו עד עתה ופתחו את מחזור סיום העונה הסדירה בליגת העל שבכדורגל, נראה שהתשובה לכך מתקרבת בצעדי ענק.

אחרי שנראה היה שהפועל ת"א תצליח לברוח מהתחתית הבוערת והלחוצה לפני סיום העונה הסדירה, הגיעה מכבי פתח תקווה, חברתם לתחתית הטבלה, ובמשחק הראשון של מאמנם החדש דני גולן על הקווים, כפתה שיוויון 1:1 שסיבך את שתיהן באפשרות לרדת אל ליגת המשנה בסיומה של העונה.

האדומים מת"א פתחו את המשחק טוב יותר כשבדקה ה-25 כבש ארון שוינפלד את שערו השלישי העונה וה-19 של האדומים שכבר ראו איך הם מצליחים לברוח מהתחתית עם ניצחון חשוב. אך אז הגיע גידי קאניוק שכבש לזכות פתח תקווה בדקה ה-42, למרות הרכב הגנתי במיוחד של הפועל ת"א. 

התוצאה מציבה את האדומים מת"א בסכנה גדולה לרדת אל ליגת המשנה, כשהם נמצאים במקום ה-12 בטבלת ליגת העל שבכדורגל כשהם רחוקים מרחק 2 נקודות בלבד מהפועל חיפה שנמצאת במקום ממנו יורדים ליגה, ולה משחק חסר. היה והפועל חיפה תנצח בדרבי החיפאי מחר, הפועל ת"א תתחיל את הפלייאוף התחתון במקום הנמוך ביותר בטבלת ליגת העל שבכדורגל. מעטות הקבוצות שהצליחו לשרוד בליגה במצב הזה.

תל אביבית אחרת לגמרי, שנמצאת גם היא במרחק 2 נקודות, אך להבדיל מהאדומים היא במרחק 2 נקודות מהמוליכה של הליגה, היא מכבי ת"א. 

הצהובים צימקו שוב את ההפרש מהמוליכה באר שבע לכדי 2 נקודות בלבד, רגע לפני תחילת הפלייאוף העליון, לאחר שהביסו הערב את הפועל כפר סבא בתוצאה 0:5.

בניגוד ליריבה העירונית האדומה, המכבים עלו בהרכב התקפי, מה שהשתלם להם כבר בדקה השלישית של המשחק כשדור מיכה כבש שער מהיר שאפשר לחבריו לקבוצה לשחק משוחררים וללא שום לחץ. 

שחקני האלופה הגיעו לכמות גדולה של מצבים אך לא הצליחו להכפיל את התוצאה, וכמעט ששילמו על כך ביוקר כשרק שוערם הצעיר ראיקוביץ' הצליח למנוע שער שיוויון מפתיע של כפר סבא בדקה ה-25. 

בזמן שבכפר סבא חלמו על שיוויון, אורלנדו סה, חלוץ הרכש החדש של הצהובים, כבש את שערו הראשון בליגה העונה כשנגח מקרוב פנימה בדקה ה-33.

המחצית השניה הייתה בדיוק כמו זו הראשונה כשכבר בשתי דקות מפתיחת המחצית הכפיל סה את מאזנו אחרי בישול של ערן זהבי, שבעצמו כבש שער במשחק, את הרביעי של המכבים, בדקה ה-58. ברק יצחקי שנכנס כמחליף כבש את החמישי של מכבי במשחק שנראתה טובה בהרבה ממה שהייתה עד כה העונה. האם האלופה התעוררה בדיוק בזמן? האם באר שבע תפשל ברגע הכי חשוב של העונה?

ולצד כמות השערים הגדולה והיכולת המשפורת, במכבי גם קיבלו בשורה רעה עבורם כשטל בן חיים החלוץ ספג את הכרטיס הצהוב התשיעי שלו העונה, מה שיגרום לו להחסיר את משחק העונה מול הפועל באר שבע במחזור השני של הפלייאוף העליון. 

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il