''אל מלא רחמים''

בישיבת מרכז הרב בירושלים נערכה הערב (ראשון) אזכרה במלאת שמונה שנים לטבח המזעזע בו נרצחו שמונה מתלמידי הישיבה.

באזכרה השתתפו בני המשפחות של הנרצחים, אישי ציבור, חברי כנסת ותלמידי הישיבה, רבניה ובוגריה.

בפיגוע נרצחו שמונה תלמידי הישיבה - נריה כהן, שגב פניאל אביחיל, יהונתן יצחק אלדר, אברהם דוד מוזס, רועי רוט, יוחאי ליפשיץ, יהונדב חיים הירשפלד ודורון מהרטה הי"ד, כאשר מחבל חמוש נכנס לישיבה והחל לירות לכל עבר כשהוא פוגע בתלמידים שעסקו באותה עת בלימוד תורה.

ראש ישיבת מרכז הרב, הרב יעקב שפירא, אמר כי "עבורנו זה לא רק יום זיכרון אלא יום תרועה. לכל אדם וציבור יש רגעים של התייחדות עם הנשמות. גם בהסתרה שבתוך ההסתרה הקב"ה נמצא. אחרי שמונה שנים אנחנו שוב ביום הזיכרון''.

8 שנים לטבח במרכז הרב

"בשעתו", הוסיף הרב שפירא בעצב, "לא הספקנו להיפרד משמונת הנרצחים כי כולם היו אחד, כמו שמונה קני מנורה עם כפתוריהם''.

ראש הישיבה לצעירים הרב ירחמיאל וייס אמר "שמונה שנים אחרי האסון, יש הרגל לחיות את החיים. מצד שני הגעגוע גובר יותר ויותר ואיתו החשבון מה היה אילו אם הם היו חיים היום בתוכנו. אנחנו נקשרים למשפחות בזיכרון. זוכרים את הנשמות היקרות והבנים החסרים והכל בקשר לחיים. לחבק. לתמוך ולרומם את המשפחות".

הרב יאיר גזבר, ר''מ בישיבת מרכז הרב, אמר כי "הערב שוב כתמיד אנחנו כאן בישיבה בה נטבחו בנינו בעת לימודם כשספרי הקודש בידם. נסתרות דרכי האל להינתן.

''כל כך קשה לכתוב דמעות. רק בזכותם אנחנו יכולים לחיות במדינתנו הקטנה. ארצנו הקדושה לא ניתנה לנו בזכות הכוח אלא בכוח הזכות. אנו תפילה שעמוד האש ייעצר ובת קול תכריז 'המחיר שולם'".

יעקב רוט, אביו של רועי הי"ד

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90