התנועה האסלאמית: נצפצף על חוק המואזין

התנועה האסלאמית מאיימת שלא ליישם את החוק שאוסר על השמעת קול המואזין באמצעות מערכות הגברה, באם יאושר בכנסת.

דלית הלוי - ערוץ 7 , כ"ו באדר תשע"ו

מסגד מואזין איסלאם מוסלמים
מסגד מואזין איסלאם מוסלמים
thinkstock

כמאל אל-ח'טיב, סגן ראש התנועה האסלאמית בישראל, משוכנע שהכנסת לא תצליח לאשר את "חוק המואזין" האוסר על הפעלת אמצעי הגברה במקומות תפילה הגורמים לרעש סביבתי.

נציין כי את הצעת החוק יזם ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) ונכון לשעה זו היא איננה מקודמת בשל רצונו של יוגב לגבש הסכמות סביב הצעת החוק שיאפשרו את אישורו בכנסת.

בראיון לאתר חמאס "אל-ריסאלה נט" אמר כמאל אל-ח'טיב כי הישראלים יודעים שהמוסלמים לא יצייתו לחוק וקול המואזין ימשיך להישמע ברמה. "הם יכולים להביא חוקים והצעות חוק ואין הדבר מעניין אותנו כלל", אמר.

ח'טיב טען, כי הצעת החוק היא נדבך נוסף בסדרת צעדים מסלימים נגד כל דבר "מוסלמי, ערבי ופלסטיני", והוא קשור ל"התקפות" נגד מסגד אל-אקצה, הוצאת התנועה האסלאמית אל מחוץ לחוק וצעדי העונשין נגד חברי כנסת ערבים.

הוא האשים את ישראל בדיכוי דתי של "נשות מסגד אל אקצה המוסלמיות" שהן למעשה נשות המורביטאת המתפרעות - שאינן מורשות להיכנס למסגד. לדבריו, מדובר בפעולה העומדת בניגוד לזכויות האדם ימים ספורים לפני ציון יום האישה הבינלאומי.

יש לציין, כי התנועה האסלאמית אינה מכירה בלגיטימיות של חוקי המוסדות הבינלאומיים ודוגלת בהחלת חוקי השריעה הפוגעים באופן קשה בזכויות הנשים, ואינם מאפשרת חופש דת למיעוטים דתיים אחרים אלא בכפוף לחוקי האסלאם.