הרב עמאר תוקף את הרפורמים: "שקרנים"

הרב הראשי הספרדי של ירושלים תוקף את התנועה הרפורמית: "הם שקרנים. שיפסיקו לזייף ויאמרו שיש להם דת אחרת".

ערוץ 7 , כ"ז באדר תשע"ו

הרב עמאר תוקף את הרפורמים: "שקרנים"-ערוץ 7
הרב עמאר
צילום: פלאש 90

הרב הראשי הספרדי של ירושלים, הרב שלמה עמאר, שוחח עם העיתונאי קלמן ליבסקינד ברדיו "גלי ישראל" ותקף בחריפות את התנועה הרפורמית.

"ה' ירחם, ה' יחזיר אותם בתשובה. אבל למה לבוא למקום המקדש ולרמוס, ולחלל את קודשי ישראל? צריך לפחוד ולירא, יראה גדולה ממקום המקדש. (...). בעינינו זה חילול הקודש בכל מקום. בעינינו זה ליצנות וגרוע מכך.

"אבל אנחנו מעולם לא אומרים להם מה הם יעשו. אין לנו שלטון בזה. הם גם מחתנים יהודים עם גויים, חבל הם מעודדים התבוללות, עושים שמות בעם ישראל. (...). אנחנו עושים במחלוקות כל היום, (...). כאן זה לא מחלוקת, כאן זה זיופים. (...). אלה שקוראים לעצמם רפורמים הם זייפנים. שיפסיקו לזייף, יאמרו שיש להם דת אחרת, אני אפגוש אותם ואכבד אותם. כל זמן שהם מזייפים ואומרים שזה הדת היהודית, אי אפשר. הם זיופים. הם שקרנים".

הרב עמאר התייחס גם לטענות שיש להגיע לפשרה עם הזרם הרפורמי שאמנם קטן בישראל, אך גדול מאוד בארה"ב, "אני יודע שיש להם שמה עמדות חזקות גם בממון וגם בהשפעה הפוליטית והמדינית, ורה"מ, בעבר היו לנו ויכוחים בזה, בעניין גיור וכו'. והוא (נתניהו) אמר לי שאפילו פעם ביטלו לו ישיבה עם אובמה".