המכללה ירושלים זוכרת את מייסדה, הרב קופרמן

כאלף בוגרות המכללה ירושלים, ידידי המוסד ובני משפחה התכנסו בבנייני האומה לערב הספד לזכר הרב יהודה קופרמן, מייסד המכללה.

ערוץ 7 , כ"ט באדר תשע"ו

זוכרים את הרב קופרמן זצ"ל
זוכרים את הרב קופרמן זצ"ל
צילום: המכללה ירושלים

בבנייני האומה שבירושלים התקיים בראשית השבוע ערב הספד לזכרו של מייסד המכללה ירושלים הרב ד"ר יהודה קופרמן זצ"ל שנפטר לפני כחודשיים.

לערב הגיעו קרוב לאלף בוגרות המכללה ירושלים, ידידי המכללה, בני המשפחה וציבור רחב שביקשו לכבד את זכרו של הרב קופרמן זצ"ל, שהיה יקיר העיר ירושלים ומייסד המכללה לבנות. 

את דברי ההספד והזיכרון נשאו הרב דוד פוקס, הרב ישעיהו הדרי, פרופ' עלי מרצבך, המחנכת סיסי שלקובסקי, הרבנית דבורה רוזנברג, בנו של הרב קופרמן זצ"ל הרב אלימלך קופרמן ואת הערב הנחתה בתו של הרב, הרבנית שפרה גולדשטיין.

בערב נשאו דברים לזכרו רבנים ותלמידות שדיברו על כשרונו כמורה, כמחנך, כאדם בעל יראת שמים וכבעל חסד. מעל לכל תיארו אותו כמהפכן שיצר את התשתית לחינוך התורני והאקדמי לבת הדתית בישראל ללא זיקה לפוליטיקה או לקבוצת התייחסות כלשהי באוכלוסייה הדתית הרחבה.

פרופ' יעקב כץ, נשיא המכללה ירושלים, ציין בנאומו באירוע כי "קשה לתפוס ולהשלים כי הרב זצ"ל איננו איתנו וקשה לדבר עליו בלשון עבר. עשייה של 52 שנים למען קידום המכללה והקמתה, שנות חינוך של תורה, אמונה והשפעה וקידום המכללה, ובאמצעותה את הבת הדתית ביראת שמיים, בידע תורני ובאיכות תורנית הסתיימו. כל כולו היה מכוון על ידי יראת שמיים והאמין באמונת חכמים וברמה אקדמית גבוהה. הוא יחסר לנו מאד".