אוהדי מכבי ת"א. הדרת הדתיים נמשכת
אוהדי מכבי ת"א. הדרת הדתיים נמשכתצילום: פלאש 90

"עושים דווקא לשומרי השבת", "קניתי מנוי במאות שקלים וכמעט מחצית מהמשחקים לא ראיתי", "אם זה היה פוגע ברגשות המוסלמים או נופל על יום הזיכרון של רבין ז"ל זה לא היה קורה". אלה רק מעט התגובות הזועמות של אוהדי הכדורגל של מכבי ת"א.

האוהדים הדתיים ושומרי המסורת זועמים על החלטת מנהלת ליגת העל שבכדורגל לקיים את משחק הכדורגל בין מכבי ת"א לבני סכנין במחזור המשחקים הקרוב, שיהיה גם משחק פתיחת שלב הפלייאוף העליון, ביום שבת בשעה 17:00 באצטדיון בלומפילד שביפו.

במכתב ששלחו למועדון הכדורגל דורשים האוהדים הדתיים לדחות את המשחק הפותח של שלב הפלייאוף העליון מול סכנין למוצאי השבת. 

"שמי נועם, בן 27, בעל מנוי למשחקי הקבוצה לשער 13 בשנים האחרונות", כך נפתח מכתב האוהדים הדתיים. "אני מייצג קבוצה גדולה ומכובדת של אוהדי מכבי ת"א שומרי שבת ומסורתיים, חלקם הגדול בעלי מנוי כמובן, שבשל שעת המשחק הקרוב של הקבוצה מול בני סכנין ייבצר מאיתנו להגיע ולצפות במשחק".

במכתבם מציינים האוהדים כי מקרה זה שמשחקה של מכבי ת"א, קבוצתם האהודה יוצא ביום השבת אינו מקרה ראשון העונה, "בחודש האחרון היה מקרה דומה ועברנו עליו בשתיקה חד פעמית, אך אנו נכנסים לשלבי ההכרעה לפלייאוף ואנו מבקשים מכם - מהאגודה, מההנהלה, ממי שאמור לטפל בזכותנו הטבעית כרוכשי מנויים בין היתר וכאוהדים - לדחות את שעת המשחק למוצאי שבת כדי שנוכל להגיע כרגיל לצפות בקבוצתנו האהודה".

האוהדים הדתיים מציינים כי פניה בנושא נעשתה גם למנהלת הליגה אך אלה השיבו לבקשתם כי הם אינם עוסקים בשעות השידור ופטרו אותם בלא כלום. "אנו מצפים ומבקשים שיעשה כל מאמץ לפתור את הבעיה. אנו סמוכים ובטוחים כי היענות מצידכם אל מול הגופים המתאימים לרבות ההתאחדות לכדורגל, מנהלת הליגה וזכיין שידור תפתור את הבעיה".

לערוץ 7 אמר אחד האוהדים החתומים על המכתב כי זהו כבר המשחק הרביעי הביתי אותו הוא מפסיד רק בשל שמירת השבת, וזאת למרות שהוא גר בסמיכות לאצטדיון הביתי. 

למחאת האוהדים הדתיים מצטרפים אוהדים נוספים כשבדף הפייסבוק של מנהלת הליגה נכתבו תגובות רבות כמחאה על קיום משחק כדורגל בשעה 17:00. "שמש בפנים, אין תחבורה ציבורית, אפשר לקיים את המשחק בשעה מאוחרת יותר, אין הרבה מאוד משחקים".

יש לציין כי במנהלת הליגה דחו לא מזמן משחק בליגה הלאומית בין הפועל ראשון לציון להפועל עפולה, זאת לאחר בקשת הקבוצה מראשון בשל הסיבה ששעת המשחק המוקדמת, בשעה 18:00, לא תאפשר לקהל האוהדים להגיע למשחק. במנהלת דחו את שריקת הפתיחה של המשחק בשעה אחת, ובקרב אוהדי מכבי ת"א תוהים האם 14,000 צופים במשחקם מול סכנין לא מספיקים למנהלת הליגה לדחות את משחקם.