בני נוער נלחמים ב-BDS

הקונגרס הציוני לנוער נערך בדימונה: אלף בני נוער דתיים וחילונים, ימנים ושמאלנים שרק דיברו ציונות ועשו ציונות.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ט באדר תשע"ו

הקונגרס הציוני לנוער
הקונגרס הציוני לנוער
צילום: אהוד מלול
בדימונה נערך אתמול (שלישי) הקונגרס הציוני הארצי לנוער, מפעל חינוכי המתקיים זו השנה ה-35 מטעם המועצה הציונית בישראל וההסתדרות הציונית העולמית.

הקונגרס ​נערך השנה בסימן "תוצרת הארץ – קונים כחול לבן", ובמהלכו השתתפו 1,000 בני נוער מכל רחבי הארץ, דתיים וחילונים, ימין ושמאל, מרכז ופריפריה.

בני הנוער עסקו בתחומים ציוניים, ערכיים ואקטואליים סביב הנושאים: BDS, התיישבות, מרכז ופריפריה, עידוד הגיוס לצה"ל, חינוך ומורשת יהודית, אחריות חברתית ועוד.

היום נפתח באריזת אלף משלוחי מנות לחיילים בודדים, עם מוצרים תוצרת הארץ במטרה לתמוך בבעלי העסקים בישראל ולהתנגד לחרמות הכלכליים. לאחר מכן, נערך פאנל בנושא סימון מוצרים ישראליים – הכלים הלגיטימיים למאבקים פוליטיים בהשתתפות ח"כ תמר זנדברג, ח"כ בצלאל סמוטריץ, ח"כ אורן חזן וח"כ מאיר כהן.

ח"כ חזן פנה לבני הנוער ואמר "אם אתם תשכילו להיכנס לרשתות החברתיות ולספר שאנחנו קונים היום כחול לבן תסייעו לנו להעביר את המסר, וכך נביא בשורה טובה יותר לעם ישראל".  

ח"כ מאיר כהן אמר כי "לא משנה אם אנחנו ימין או שמאל, תופעת ה-BDS היא תופעה פוליטית שאין לה קשר למציאות. חייבים להתאגד כולנו יחד ולבנות חזית אחת כנגד ה-BDS".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' התייחס לנושא ההסברה, "סוגיית ה-BDS לא קשורה ליהודה ושומרון ונובעת מהאנטישמיות ושנאת ישראל לעם היהודי".

​ח"כ תמר זנדברג פנתה לח"כים ואמרה, "חלק גדול מהכלכלה שלנו הוא למדינות אירופה, נפגש ראש ממשלת ישראל עם שרת החוץ של אירופה ומודיע לה שהוא מחרים את אירופה. אחרי שלושה חודשים הוא מקפל את החרם כי הוא לא יכול להחרים את אירופה.

''היום בבוקר אנחנו פותחים עיתון וקוראים שראש ממשלת ישראל מחרים את נשיא ארה"ב, החברה הכי גדולה שלנו שאחראית כאן על הביטחון שלנו. לאן אתם מובלים אותנו?", שאלה.

​האירוע נחתם במעמד ראש עיריית דימונה בני ביטון, יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית אברהם דובדבני, קצין החינוך הראשי תא"ל אבנר פז צוק, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל ומנכ"ל המועצה הציונית בישראל יגאל ברנד.

"בימים אלו בהם מנשבות רוחות החרם, המענה צריך לבוא גם מאיתנו האזרחים", סיכם חגואל, ''אנו רואים חובה בשילוב הצעירים בעשייה הציונית, במאבק בתנועות החרם ובאנטישמיות ברשת האינטרנט.

''דור שיקבל חינוך ערכי בבתי הספר, בתנועות הנוער ובמיזמים קהילתיים יסייע בצמצום פערים, בשילוב בחברה, בגיוס לצה"ל ובעשייה ציבורית. הוא ירכוש את הכלים הנחוצים בכדי להתמודד עם תופעת החרם ודברי השטנה המאתגרים ברשתות החברתיות ויהווה בסיס לרשת של השגרירים הטובים ביותר שלנו", הוסיף.