"בולשיביקים בלשכת יעלון"

גורמי ימין מגיבים למכתב שפורסם ברשת האינטרנט על הוראת יעלון להפסיק את שיתוף הפעולה עם הרב אליעזר מלמד.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט באדר תשע"ו

נואם. יעלון
נואם. יעלון
צילום: אריאל חרמוני/משרד הביטחון

גורמי ימין מגיבים למכתב שפורסם ברשת האינטרנט על הוראת שר הביטחון משה יעלון להפסיק את שיתוף הפעולה עם הרב אליעזר מלמד, רב הישוב הר ברכה. 

ההוראה מלשכת שר הביטחון לצה"ל הגיעה בעקבות קריאתו של הרב מלמד לסרב לפקודה הנוגדת את התורה וההלכה.

"יש בולשיביקים בלשכת שר הביטחון המנסים זו לא הפעם הראשונה להלך אימים על הרב מלמד ולפגוע בו ובתלמידיו. הרב ימשיך לומר את האמת שלו לתלמידיו ואינו חושש משר כזה או אחר", אמרו הגורמים.

כזכור, לפני חודשים אחדים פורסם כי קצינים בכירים בצה"ל ששאלו את הרב לגבי מצבים בהם יש להורות לחייל דתי לסרב פקודה נענו כי "כשיש התנגשות בין מצוות התורה לפקודה - מצוות התורה גוברת. אבל זה כאשר לא מדובר בביטחון. בפינוי חייל לא ישתתף. אם היינו חושבים שפינוי זה פיקוח נפש, אז כן. אם לא - אז לא".

א' רב צבאי במילואים, מאשים בשיחה עם ערוץ 7 כי שר הביטחון עושה "חיסול ממוקד" כלשונו לרבנים, בזמן שפעילי שמאל קיצוני זוכים לחופש ביטוי רחב. "נחשפנו לסתימת פיות של רבנים. חיל חינוך מביא את מי שהוא רוצה, אבל לתודעה יהודית ולרבנים אין מקום בזמן שיש גורמי שמאל שמדברים בצבא בחופשיות".

הרב הצבאי תוקף בחריפות את רמ"ח חינוך במפקדת קצין חינוך ואת קצין החינוך הראשי. "בראש חיל החינוך עומדים קונסרבטיבית ואתאיסט. יש לי הקלטות שהם אומרים שכל מי שלא מתיישר עם רוח צה"ל וערכיו צריך להעיף אותו מצה"ל והם מתכוונים לרבנים ולדתיים. כי איך יכול להיות שיואל מרשק אמר במהלך שיחה לצוערים בקורס קצינים שההתנתקות היתה דבר טוב?".

"אם הרב מלמד היה מדבר שם ואומר שההתנתקות היא דבר רע היו מעיפים אותו מיד. אבל כשמרשק מדבר על פוליטיקה ואומר שצריך לפנות יישובים זה בסדר. הם משתלטים על השיח הציבורי דרך צה"ל".

א', שיחד עם כמה עשרות רבנים במילואים נוספים נאבק בצעדים האחרונים, מבקש להדגיש כי מטרתו היא לחזק את הרבנות הצבאי., "כל פגיעה ברבנות היא פגיעה בחייל הדתי. ואנחנו שואלים: מישהו ראה את הרבצ"ר? איך יכול להיות שיש כ"כ הרבה פגיעות והרבנות שותקת? איך יכול להיות שמונעים מהרב מלמד לדבר בצבא והרבצ"ר לא נאבק?".