מזהיר. השר כץ
מזהיר. השר כץצילום: פלאש 90

החוק שיזם שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ"ץ, לגירוש משפחות מחבלים, הוגש היום (ד') לכנסת באמצעות ח"כ דוד ביטן, יו"ר ועדת הכנסת, אשר יוביל גם את מהלך החקיקה.

על החוק חתמו נציגי סיעות הליכוד, הבית היהודי, כולנו, ש"ס, יהדות התורה, ישראל ביתנו ויש עתיד.

הצעת החוק מגיעה על רקע הצורך לייצר הרתעה אפקטיבית מול גל טרור היחידים המתגבר ותאפשר גירוש משפחות מחבלים שהיו שותפות במעשה או בידיעה למעשה הטרור, לפניו, במהלכו או אחריו.

הצעת החוק כוללת שני חלקים: ביטול אישור שהיית קבע למשפחות מחבלים תושבי ישראל כולל תושבי ירושלים, ותיחום מקום מגורים והרחקה למשפחות מחבלים מיהודה ושומרון.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ"ץ, אמר כי "כפי שהתחייבתי, היום הנחנו בכנסת את הצעת החוק שתאפשר גירוש משפחות מחבלים בשיתוף סיעות רבות. זהו אקט הרתעתי מהמעלה הראשונה ואני קורא גם למערכת המשפטית להצטרף ולאפשר סיום חקיקה מהיר. על כולם להבין כי אנחנו נמצאים בעיצומה של מלחמה מול מתקפת טרור דאע"שית של האסלאם הקיצוני.

"מדובר בטרור יחידים הזה שלא מתבסס על מידע מודיעיני נוסף ולכן הוא מחייב צעדי התרעה ומניעה נוספים. העובדה שמעבר למפלגות הקואליציה וישראל ביתנו הצטרפו ליוזמה גם נציגי מפלגת יש עתיד, יו"ר המפלגה יאיר לפיד וראש השב"כ לשעבר יעקב פרי, מעידה על נחיצות החוק ועל התמיכה הציבורית הרחבה שהיא זוכה שלה ועל סיכוייו הגבוהים לעבור", הוסיף כץ.

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ דוד ביטן, אמר כי "כבר מזה זמן אני אומר שאפקט הגירוש הינו כלי הרתעתי ממדרגה ראשונה שעשוי להוות שובר שוויון בסוגיית טרור היחידים. אנחנו נקדם את החוק בכל הכוח. הצלחנו לרתום שלושה ראש שב"כ לשעבר מה שמעיד על הפוטנציאל הגבוה הטמון בחוק הזה".

בין הח"כים החתומים על החוק - דוד ביטן, נאוה בוקר, יואב קיש, שרן השכל, אבי דיכטר, מיקי מכלוף זוהר, יאיר לפיד, יעקב פרי, מאיר כהן, ניסן סלומיאנסקי, אלי כהן, ענת ברקו, רוברט אילטוב, אורי מקלב, יואב בן צור ועוד.