שוהים בלתי חוקיים שב"ח
שוהים בלתי חוקיים שב"חצילום: נתי שוחט, פלאש 90

עשרות שוהים בלתי חוקיים נעצרו במהלך היום (רביעי) במבצע נרחב של המשטרה, יום אחרי ששב"חים ביצעו שלושה פיגועים ברחבי הארץ.

באיזור תל אביב נעצרו 30 שוהים בלתי חוקיים. בנוסף נעצרו 8 חשודים בהעסקתם של שוהים בלתי חוקיים. פעילות המשטרה התמקדה בבתי עסק בתחום ההסעדה, אתרי בנייה ועסקים לשטיפת מכוניות.

באחד במקרים הבחינו שוטרים במספר חשודים אשר עוררו את חשדם כשהם הולכים במרכז תל אביב. בבדיקתם עלה כי מדובר בתושבי שטחים ללא אישור שהייה בישראל והם הועברו לחקירה בסיומה נעצרו.

בפעילות נוספת הגיעו בשעות הבוקר שוטרים לאחד מאתרי הבניה בהרצליה. בבדיקה נמצאו 12 ערבים מיו"ש השוהים בישראל בניגוד לחוק בזמן שעסקו בביצוע עבודות שונות באתר והם עוכבו לחקירה.

בחולון הגיעו שוטרים לדירה והבחינו בפועלים ששיפצו אותה ועלה החשוד שאין ברשותם אישורי עבודה. הם נחקרו ונעצרו יחד עם המעסיק שלהם.

גם באיזור הנגב נעצרו 11 שוהים בלתי חוקיים. אחד מהם נעצר לאחר שהעלה את חשדו של השוטר בעת שנהג ברכב הסעות ובדיקה העלתה כי מדובר בשוהה בלתי חוקי, שמעולם לא הוציא רישיון ודקות ספורות קודם לכן הרכב נגנב מבעליו.

אתמול, נעצרו 6 שוהים בלתי חוקיים במהלך חיפוש בפארק נועם הסמוך לנתיבות באזור שנמצא כרגע בבניה.

ברהט נמצאו באתר בנייה 4 שוהים בלתי חוקיים כשאחד מהם החזיק ברשותו תעודת זהות ישראלית שבבדיקה עלה כי היא מזוייפת.

מהמשטרה נמסר פעילות האכיפה הממוקדת  כנגד השוהים הבלתי חוקיים תמשך וכי הפעילות מתמקדת לא רק בשוהים הבלתי חוקיים עצמם אלא גם במסיעים, במעסיקים ובמלינים המסייעים להם תמורת תשלום כספי.