אוהדי בית"ר (ארכיון). לא יגיעו למשחק מול סכנין?
אוהדי בית"ר (ארכיון). לא יגיעו למשחק מול סכנין?צילום: פלאש 90

אוהדי בית"ר? במחזור מספר 28 בליגת העל שבכדורגל לא תוכלו לעודד את קבוצתכן האהובה במשחקה מול בני סכנין, כך הודיעו במנהלת הליגה לכדורגל לפני זמן קצר. 

לאחר שבמנהלת הליגה בחנו את האפשרות לאמץ את המודל היווני לפיו במשחק רגיש ששלום האוהדים נמצא בסכנה, לא תתקיים מכירת כרטיסים לאוהדי הקבוצה האורחת, הודיעו שם כי כבר בעוד שבועיים, במשחק הכדורגל בין בני סכנין לבית"ר ירושלים באצטדיון דוחא שבסכנין, לא תותר כניסת אוהדים ירושלמים. 

המודל שמשמש מספר ליגות באירופה הגיע לאחר בקשת שתי הקבוצות שנקנסו ונענשו על התנהגות אוהדיהם במהלך המשחקים ביניהן לא פעם, כששם חוששים מנזק כלכלי ותדמיתי נוסף ועל כן הציעו את המודל החדש. לאחר שבמנהלת הליגה ביקשו לקבל את חוות דעתם של ההתאחדות לכדורגל מוקדם יותר היום, הודיעו במנהלת כי אכן מודל זה יתחיל לפעול גם בליגה הישראלית הבכירה, כשנראה שהכוונה היא לעשות בו שימוש על משחקים נוספים ולא רק על משחקה של בית"ר מול הקבוצה מהמגזר הערבי. 

החלטת המנהלת, הגם שהיא על פי דרישת שתי הקבוצות, מעוררת סערה גדולה בקרב אוהדי הכדורגל, כששם חוששים כי ידה של המנהלת תהיה קלה על ההדק ומשחקים רבים, מעניינים ומסקרנים יביאו לפגיעה באוהדי הקבוצה האורחת בשל הרגישות בין שני מחנות האוהדים.

הביקורת סובבת סביב הודעת המנהלת בה נכתב כי "במקרים של משחקים בעלי רגישות גבוהה וחשש לעימותים בין קהלי אוהדים ועל פי בקשתם של שני המועדונים המשחקים, תוכל המנהלת לאשר לקבוצה הביתית שלא להקצות כרטיסים למכירה לקבוצה היריבה". מה יהיה למשל דין הדרבי התל אביבי בין מכבי והפועל ת"א? מה יהיה דין משחק הכדורגל בין בית"ר להפועל ת"א?

בקרב הקבוצות אומרים כי למרות הפגיעה בספורטיביות, השיקולים הנוספים דוגמת שלום חייהם של האוהדים הרבים והפגיעה הכלכלית הקשה בקבוצות הביאו אותם לדרוש לאמץ את המודל היווני ואת בקשתם שלא להכניס את הקהל האורח למשחקים. בקבוצות טוענים כי הדבר אינו מוגמר וסופי, וכי זוהי תהיה רק בחינה ראשונית של המודל.