רעננה: אירועים עירוניים במסעדות לא כשרות

תושבים דתיים ברעננה זועמים על העירייה שבוחרת לקיים אירועים במסעדות לא כשרות בזמן שרוב המסעדות בעיר - דווקא כשרות.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ל' באדר תשע"ו

מסעדות
מסעדות
צילום: Istock

כפייה חילונית? תושבים בעיר רעננה זועמים על קיומם של שני אירועים להם שותפה העירייה במסעדות שאינן בעלות תעודות כשרות.

לטענת התושבים מדובר במהלך מכוון אותו מובילים נציגי מרצ בעירייה בעקבות הסערה שפרצה סביב החלטתם של בעלי מסעדה בעיר לפני מספר חודשים להפוך את המסעדה לכשרה ולסגור אותה בימי שבת.

תושבים שפנו לערוץ 7 ציינו כי הדבר חמור במיוחד לאור העובדה שבמודעות שפורסמו לקראת האירועים לא צוין כי מדובר במקומות לא כשרים, בשעה שלמעלה מ-90 אחוזים מבתי האוכל בעיר מחזיקים בתעודות כשרות.

תושב העיר שפנה לערוץ 7 ציין, "זה אירוע עירוני שמתנהל במקום לא כשר ובמודעה אפילו לא רשום שזה במקום לא כשר. יום אחרי שפירסמו את זה פירסמו מודעה על  עוד אירוע של ערב נשים שגם הוא יתקיים במסעדה לא כשרה. יש ברעננה 90% ומשהו אחוז של מסעדות כשרות".

"אין לי ספק שמישהו ממרצ הזיז את האירועים בכוונה למסעדות לא כשרות", הוסיף התושב, "מרצ ברעננה משתמשים בכוח הפוליטי שלהם על מנת לפגוע בציבור הדתי".

לדבריו, "רק השבוע הם ארגנו 'ערב שיח' על הנושא של הסטטוס קוו. ביד אחד הם מאחדים וביד השנים הם עושים את הקרע".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה, "עיריית רעננה מקיימת למעלה מ-1500 אירועים בשנה בכל תחומי התרבות והקהילה לאוכלוסיות מגוונות ולגילים שונים, מתוך מטרה שכל תושב ותושבת יוכלו למצוא את האירועים הרלבנטיים להם. רעננה היא עיר פלורליסטית וסובלנית ואנו מתברכים בקהילה ייחודית, המתאפיינת בחיים של שותפות וערבות הדדית, מתוך כבוד לכל אדם באשר הוא. ביום 'מעשים טובים' מתקיימים מספר אירועים, המאפשרים לתושבי העיר, בהם גם צעירים, לקחת חלק בפעילות התנדבותית ואנו מזמינים את הקהל הרחב לקחת בהם חלק".