השרה רגב במפגש
השרה רגב במפגשצילום: דוברות

במפגש שנערך היום (חמישי) במרכז השלטון המקומי הודיעה שרת התרבות והספורט מירי רגב כי התקציב לתרבות במגזר הערבי יוכפל בבסיסו ויעמוד על 20 מיליון שקל מתקציב משרד התרבות והספורט.

השרה הציגה את תכנית האב ל-5 שנים לקידום ופיתוח המגזר הערבי. עוד הוסיפה, כי  מלבד הגידול הדרמטי בתקציבי התקנה ל-20 מיליון, יקבלו הרשויות הערביות סכום נוסף משמעותי ליוזמות ואירועים שנותן מענה מדויק לצרכים של האוכלוסייה הערבית.

כמו כן, סיפרה השרה על תקנת "ינוקא החדשה", הפוטרת מהמתנה של שנתיים בגין קבלת תמיכה למוסדות תרבות חדשים.  השרה הציגה את המהפכה שהיא מובילה בקידום תשתיות הספורט ובמרכזם הורדת החסמים לקבלת זכאויות לאולמות, מגרשי כדורגל ומגרשים סינטטיים שכונתיים המכונה "סחבק", ממנה ייהנו יישובים בדירוג סוציו אקונומי 1-6 ובכללם היישובים הערבים.

במהלך המפגש הציגו ראשי רשויות מהמגזר הערבי את מצוקתם רבת השנים ועמדו על הקשר בין האלימות הגוברת במגזר ובין מחסור בתקציבים לפעילות פנאי וספורט.

השרה רגב ציינה כי "תוספת התקציב למגזר הערבי תגרום לחיזוק משמעותי לפעילות הקיימת במוסדות הקיימים ותאפשר להם לעבוד ברמה טובה, מקצועית ואיכותית יותר, כך שקהל מגוון בהיקף רחב יוכל ליהנות ממנה. הנחתי את משרדי לחזק את שיתופי הפעולה מול הרשויות במגזר הערבי, על מנת לקדם שיח מקצועי בין המשרד לרשויות. בתוכנית שהצגתי תינתן העדפה לרשויות במגזר הערבי כדי ליישם את המדיניות אותה אני מובילה לצדק חלוקתי. אני מאמינה שתרבות וספורט הם גשר לשלום, להדברות ולדו קיום". 

יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות אמר במפגש כי "רק באמצעות שיתוף פעולה עם השלטון המרכזי נוכל ליישם רפורמות מרחיקות לכת במגזר הערבי ובכלל. הרשויות הערביות מתקשות כיום לנצל את התקציבים העומדים לרשותם במשרדי הממשלה ולכן הקמנו במרכז השלטון המקומי צוות מקצועי מלווה שיסייע להם להגיע למימוש מקסימאלי של תקציביהם בכל משרדי הממשלה"