קבר דוד המלך
קבר דוד המלך צילום: פלאש 90

בירושלים הולכות ונשלמות ההכנות לקראת המעמד הגדול של הכנסת ספר התורה שנכתב ע"י עם ישראל לכבודו של דוד המלך ומעמד קריאת שמע ישראל עולמית שייערך ביום רביעי. 

זאת חרף ניסיונות של גורמים שונים לטרפד את התהלוכה הגדולה.

את היוזמה לכתיבת ספר התורה ע"י כלל ישראל בארץ ובעולם לכבוד דוד המלך ולמעמד קבלת עול מלכות שמים עולמית, קיבלו רבני קבר דוד המלך – הרב אהרן יצחק שטרן והרב יוסף ברגר - וזאת בברכתם ועידודם של גדולי ישראל.

הספר נכתב עקבות המצב הקשה של עם ישראל בכלל ובארץ ישראל בפרט ועל מנת לחבר את עם ישראל כולו לבקשת ג' הדברים שאמרו חז"ל שאך ורק על ידי בקשתם נראה סימן גאולה: מלכות שמים, מלכות בית דוד ובנין בית המקדש.

בעקבות פרשיית הכותל הרפורמי ובזיון הקודש בכותל המערבי, הוחלט כי תהלוכה ענקית ומרשימה לכבודה של תורה תצא באורח נדיר מרחבת הכותל המערבי בהכרזת "זאת התורה לא תהא מוחלפת" לעבר קברו של דוד המלך - ושם יוכנס ספר התורה.

המעמד המרכזי יערך בגן מגדל דוד למרגלות החומה (גן הבונים) בראשות גדולי ישראל ובהפקה מוזיקלית מרשימה כשבשיאו תערך קריאת "שמע ישראל" וקבלת עול מלכות שמים עולמית שתשודר לרחבי הארץ והעולם.

את המעמד ינעימו הזמרים מוטי שטינמץ ומידד טסה שילוו על ידי תזמורתו המורחבת של רובי בנט ובמקהלה.

בחודשים האחרונים עלו רבני קבר דוד המלך אל מעונותיהם של גדולי ישראל כדי לכבדם בכתיבת אותיות בספר התורה ולהזמינם אל מעמד הכנסת ספר התורה. גדולי ישראל שיבחו את היוזמה והוסיפו שהענין ודאי יעורר בשמים רחמים וחסדים על כלל ישראל ואף הבטיחו את השתתפותם במעמד.