ילדים מעוטף עזה בית הנשיא
ילדים מעוטף עזה בית הנשיא חזקי עזרא

למעלה ממיליון מתנדבים ברחבי הארץ פעלו היום (שלישי) במסגרת יום המעשים הטובים. רוח ההתנדבות לא פסחה גם על יישובי המגורשים בעוטף עזה, שם יצאו ילדי הגנים לשמח קשישים לקראת פורים.

הילה קטרי, מנהלת יחידת ההתנדבות במועצה האזורית אשכול, מספרת לערוץ 7 על רוח ההתנדבות המיוחדת שהשתלבה עם אווירת הפורים.

"בגני הילדים בחלוציות ובשלושת היישובים: נווה, בני נצרים ושלומית - ישובים שהוקמו לאחר הגירוש, הגיעו גני הילדים למרכזי יום לקשיש לשמח אותם לקראת  הפורים. הם הביאו תחפושות, היתה מוזיקה והם חילקו משלוחי מנות בריאים מתותים שקטפו. זה היה מחמם את הלב לראות אותם".

היא מספרת על רוח ההתנדבות שהקיפה היום את כל איזור עוטף עזה. "צוותים של בני נוער עברו בבתי הקשישים וחילקו צמחים ושתילים עם כרטיס ברכה. הלכנו בעצם לותיקים שהקימו את חבל הארץ הזה - ואמרנו להם תודה. עשינו היום יריד יד שנייה - וכל הכסף נכנס לקרן של עזרה למשפחות נזקקות, ומתן ארוחות חמות".

לדבריה רוח ההתנדבות תורמת לכולם. "חודש אדר זה בכלל חודש של חסד, אבל עצם הרצון לתת ולהתנדב מביא הרבה סיפוק והרגשה טובה מאוד גם לכאלה שכבר פרשו ממעגל העבודה. זה ממלא להם את הזמן ושומר אותם  במעגל החברתי. זה שחייל מקבל כריך טעים אחרי כמה שעות בדרכים, או קשיש שפתאום מבקרים אותו. אם עושים טוב - נהיה טוב בלב".