מאיר רובינשטיין, ראש עיריית ביתר עילית
מאיר רובינשטיין, ראש עיריית ביתר עיליתצילום: דוברות העירייה

ראש עירית ביתר עילית, מאיר רובינשטיין, פנה למנהל רשות המיסים עו"ד רו"ח משה אשר בבקשה להשוות את הביקורות בעיר לקצב המקובל בארץ. 

בדבריו תהה האם בביתר עילית מבוצעת אכיפת יתר של מס הכנסה, בקצב של פשיטות פתע מדי יום-יומיים בגלל תוספת שכר לבודקי המס על אזורי סיכון.

"בתקופה האחרונה זורמות ללשכתי תלונות מבעלי עסקים בביתר עילית באמצעות פורום העסקים המקומי, אודות אכיפת יתר לכאורה, של צוותי מס הכנסה בביתר עילית", כותב רובינשטיין.

"על פי הדיווחים, מדובר בממוצע של כמה ביקורות פתע מדי שבוע, ולעיתים אף מדי יום, במסגרתה פושטים על העיר צוותי מס הכנסה ומבצעים ביקורות פתע בעסקים רבים".

לדברי ראש העיר, "בידי תלונות ממספר בעלי עסקים, שזכו לכמה ביקורות בתוך זמן קצר, כאשר באף אחת מהן לא נמצא רבב, אולם הביקורות שבו ונשנו, לא בעסק חשוד ספציפי, אלא כחלק מסבב מתיש ובלתי נגמר של ביקורות פתע בעיר".

הוא מוסיף כי "לטענת בעלי העסקים, מבירורים שעשו עלו הסברים שונים לכך - או שבודקי מס הכנסה מקבלים תוספת שכר על ביקורות הנעשות באזורים המוגדרים אזורי סיכון, בהתאם לכך – ביתר עילית הינה יעד בעל תוספת שכר שכזו ואולם עקב היותה בטוחה וקרובה לקו הירוק - היא זוכה לביקורים מתוגברים".

רובינשטיין מציין במכתבו למנהל רשות המיסים כי "תהא הסיבה לכך אשר תהא - באם אכן יש ממש בטענות אלו, מדובר בדבר חמור. בפרט על רקע המצב הביטחוני באזור, המקשה ממילא על העסקים להתפרנס, וביתר חומרה כאשר מדובר בעיר בעלת דירוג סוציו-אקונומי הנמוך ביותר. עובדות אלו ראויות להיות עילות להקלה באכיפה, בוודאי לא לאכיפת יתר".

לאור הדברים האמורים, מבקש ראש העיר "לבדוק בדחיפות האם קצב הביקורות בביתר עילית תואם לשאר חלקי הארץ - ובאם אכן יש ממש בטענות לאכיפה מוגברת, אבקש להורות על השוואת האכיפה הקיימת בביתר עילית למקובל בכל רחבי הארץ".