מתקפה אמריקנית חדשה על ישראל

ביקורת חריפה בארה"ב ובאו"ם לאחר הפרסום על הכוונה להכריז על למעלה מ-2,200 דונמים באיזור יריחו – כאדמות מדינה. "מדובר במצב מדאיג"

ניצן קידר - ערוץ 7 , ו' באדר ב תשע"ו

מתקפה אמריקנית חדשה על ישראל-ערוץ 7
מקפיץ את העולם. אזור יריחו
פלאש 90

גל של גינויים לישראל הבוקר (רביעי) בעקבות הפרסום בגלי צה"ל על החלטת המדינה להכריז על שטח של יותר מ-2,300 דונמים ליד יריחו לאדמות מדינה.

בהודעה שפרסם דוברו של באן נאמר כי "הצעד שנקטה ישראל הוא מכשול לשלום ולפתרון שתי המדינות וההתנחלויות מנוגדות לחוק הבינלאומי.

ארה"ב גינתה בחריפות יתר את המהלך. דובר מחלקת המדינה האמריקנית ג'ון קירבי אמרי, "מדובר במצב מדאיג. ההחלטה הזו היא צעד נוסף במה שנראה כתהליך מתמשך של הפקעת אדמות, הרחבת ההתנחלויות וערעור הסיכויים לפתרון שתי המדינות".

"כפי שאמרנו בעבר, אנו מתנגדים בתוקף לכל צעד להאצת הרחבת ההתנחלויות – והדבר מעלה שאלות משמעותיות על כוונת ישראל לטווח הארוך. בעוד אנחנו ממשיכים לדרוש משני הצדדים להפגין מחוייבות אמיתית זה כלפי זה – הפקעות כאלה יעשו בדיוק את ההיפך", אמר קירבי.

עיתונאים פלסטינים ניסו למשוך את הדובר בלשונו – ותהו אם האמריקנים מודאגים כל כך מדוע הדבר אינו פוגע בסיוע האמריקני הבטחוני לישראל. קירבי הבהיר להם שאין בכלל דיבורים בממשל סביב הנושא הזה.