פרשת בוכריס: "הטלפון מהפרקליטות"

עו"ד של המתלוננת השנייה אמר שגם לו נאמר ע"י הפרקליטות הצבאית כי בוכריס יצא דובר שקר. "אין תיאומי גרסאות בין המתלוננות", קבע.

ערוץ 7 , ו' באדר ב תשע"ו

אופק בוכריס
אופק בוכריס
צילום: פלאש 90

עורכי דינן של שתי המתלוננות נגד תת אלוף אופק בוכריס אומרים כי קיבלו מנציגי התביעה הצבאית עדכון שלפיו, בניגוד לפרסומים, שתיהן נמצאו דוברות אמת בבדיקת הפוליגרף ואילו הקצין הבכיר שיקר.

עורך הדין גיא פלנטר, המייצג את המתלוננת השנייה בפרשה, אמר בראיון לגלי צה"ל "קיבלנו טלפון מהפרקליטות הצבאית ונאמר לנו, לאור הפרסומים השגויים שיצאו בכל מיני ערוצי תקשורת, שהמתלוננת שאנחנו מייצגים דוברת אמת ושהקצין בוכריס יצא דובר שקר".

עורך הדין התייחס גם להאשמות כי היו תיאומי גרסאות בין המתלוננות. "חד משמעית - אין שום תיאום", אמר, "גם הפרקליטות הצבאית יצאה בהצהרה בנושא הזה. למתלוננת שלי אין שום אינטרס להעליל בפרשה הזו".

אתמול דווח בערוץ 10 כי בבדיקת הפוליגרף שנערכה לבוכריס בעקבות החשדות נגדו - התגלתה תשובה שאינה חד משמעית באחת השאלות.

על פי הפרסום, נמצא כי הקצין ענה על שלוש שאלות בחקירה - והתשובות התבררו כאמת לאמיתה. לעומת זאת, בשאלה הרביעית לא התקבלה תשובה חד משמעית והחוקרים התקשו לקבל תמונת מצב ברורה.

הממצאים הללו יכולים דווקא לעודד את בוכריס שכן גם בבדיקות הפוליגרף שערך באופן עצמאי עלה כי הוא דובר אמת.

אל"מ אשר הלפרין, הסניגור הצבאי הראשי ופרקליטו של בוכריס, אמר בתגובה: "בהתייחס לשורת הפרסומים האחרונים, לרבות הפרסום מהערב אודות תוצאות הפוליגרף, נבקש לציין, שבתקשורת מתפרסמים קטעי מידע, בחלקם מסולפים ומגמתיים, או מבוססים על ציטוטים שאנו מתקשים להאמין כי צוטטו במדויק מפי גורם מוסמך. כפי שחזרנו ואמרנו, אנו מנועים מלהתייחס בשלב רגיש זה לפרטי החקירה, ללא יוצא מן הכלל, על מנת שלא לפגוע בה. למרות הקושי שבדבר, אנו מציעים לכל המעורבים לנהוג בדרך זו".