"אצלי השמחה היא עבודה יום יומית"

אליעזר רוזנפלד, אביו של מלאכי הי"ד, בשיחה עם ערוץ 7 לקראת התפילה המשותפת שמארגנות משפחות נרצחי גל הטרור בשבוע הבא.

בני טוקר , ח' באדר ב תשע"ו

מלאכי רוזנפלד הי"ד
מלאכי רוזנפלד הי"ד
צילום: מתוך דף הפייסבוק

המשפחות השכולות מגל הטרור האחרון יתאחדו לתפילה משותפת בכותל המערבי בערב תענית אסתר והם מזמינים את כל עם ישראל לתפילה עקב המצב הבטחוני הקשה.

אליעזר רוזנפלד, אביו של מלאכי רוזנפלד הי"ד, אומר לערוץ 7, "לצערנו הפכנו להיות משפחה אחת בכורח הנסיבות-  ואנחנו מתכתבים זה עם זה ופועלים יחד, נפגשים עם פוליטיקאים כדי להביא להענשת המחבלים ובני משפחותיהם".

"כתבנו גם לראש הממשלה שחייבים לעשות משהו רציני כמו השמדת כלי התקשורת המסיתים, החמרת התנאים בכלא ובבתי המשפט", מוסיף רוזנפלד, "כי גם המשפחות של המחבלים יודעות היטב על חלק מהדברים והן לא חפות מפשע. אבל חשבנו שצריך גם לעשות משהו מלמעלה - ולקראת פורים המתקרב, עלה הרעיון שנתאחד בתפילה רבתי של כל עם ישראל, כמו תפילת אסתר המלכה ושהקב"ה יפחית ממידת הדין למידת הרחמים".

לדבריו אין ספק שלמשפחות השכולות יש קושי בימי השמחה המתקרבים. "זה בדיוק כמו שאומרים על הסמיכות בין יום הזיכרון ליום העצמאות - זה אותו דבר, זה קשה. אבל הרי לכל עם ישראל יש הלוחות השבורים לצד הלוחות השלמים, עין אחד דומעת ועין שנייה שוחקת. וצריכים לעשות את זה ביחד וככל שאדם מתרגל לחזור לחיים ולעלות מחדש את הקבצים ככה יותר קל".

"אצלי באופן אישי זה לא רק פורים, זה כל שבת ובעצם כל יום, כל היום", מספר רוזנפלד בגילוי לב. " אני רוצה לשמוח ואני עובד על זה יום יום. כשאני מדבר עם אנשים, אני מדבר על המשמעות של החזרה לחיים, להישאר שפויים ונורמליים, כי החיים הם ההנצחה הכי חזקה ליקירינו וזו התשובה לטרור. אנחנו נשארנו בחיים וכל עוד נשמה באפנו חייבים להמשיך".

רוזנפלד ומשפחות שכולות נוספות, הוזמנו בשבוע הבא להיות אורחי הקהילה באיטליה - והם יצטרפו לתפילה הרחק מעבר לים, "כנראה זה מכוון מלמעלה, שאנחנו נקיים את התפילה מאדמת אירופה ונזעק את הזעקה יחד עם יהודי הגולה. ביקשו ממני להביא את הקלרינט ואני מניח שלמחרת אני אשיר ואנגן להם את שירי פורים, אבל קודם לכן נבקר בבתי הספר ונשוחח עם הילדים והנוער. אני מקווה שהם יצאו מחוזקים - וגם אנחנו".