שלושה ישראלים נרצחו בפיגוע באיסטנבול

בפיגוע הקשה נרצחו שלושה ישראלים ונפצעו עשרה - ארבעה במצב קשה ושישה במצב קל.

שלמה פיוטרקובסקי , ט' באדר ב תשע"ו | עודכן: 02:23

ארבעה בני אדם נרצחו ו-36 נפצעו היום (שבת) בפיגוע תופת שהתרחש ברחוב איסטיקלל, הרחוב המרכזי של העיר איסטנבול שבטורקיה, באזור המהווה מרכז תיירות פופולרי.

בפיגוע הקשה נרצחו שלושה ישראלים ונפצעו 10 ישראלים נוספים. הנפגעים הישראלים היו חלק מקבוצה מאורגנת של מטיילים שיצאו לטיול קולינרי. הפיגוע אירע הבוקר, מעט אחרי השעה 11:00 ברחוב איסטיקלל המרכזי, רחוב הנחשב לאחד ממוקדי התיירות העיקריים בעיר איסנטבול.

מדיווחים מטורקיה עולה כי מרבית הנפגעים הם תיירים מישראל, מאירלנד, מגרמניה, מאיסלנד, מאיראן ומאיחוד האמירויות.

בכיר טורקי אמר לסוכנות רויטרס כי מהערכות ראשוניות המבוססות על הממצאים בשטח עולה כי המחבל המתאבד נשלח על ידי המחתרת הכורדית (PKK) או ארגון המשויך לו. הערכות אחרות דיברו על פעיל בארגון המקורב לדאע"ש.

הערב יצאה לאיסטנבול משלחת הכוללת שני מטוסי אמבולנס של מד"א אשר מטרתה להחזיר פצועים לישראל. המשלחת מורכבת מפרמדיקים, רופאים ואנשי משרד החוץ. 

דובר משרד החוץ, עמנואל נחשון, מסר כי ישנם עשרה פצועים ישראלים, ארבעה במצב קשה ושישה במצב קל. עשרה ישראלים נוספים מוגדרים "מנותקי קשר" ומשרד החוץ לא הצליח ליצור אתם קשר, אולם אין מידע על כך שהם נפגעו. "אנחנו מכירים את הדיווחים מטורקיה על הרוגים ישראלים. בשלב זה אנחנו לא אומרים דבר על כך וזה בבדיקה. בקונסוליה שלנו באינסטנבול מבקרים בבתי חולים ואנחנו נחזיר את הפצועים בהקדם האפשרי".