שמו של הנרצח השלישי: אברהם גולדמן

אברהם גולדמן, בן 69 מהרצליה, הוא הישראלי השלישי שנרצח בפיגוע הקשה באיסטנבול. משלחת צה"ל עושה דרכה לאיסטנבול.

ערוץ 7 , י' באדר ב תשע"ו | עודכן: 09:27

הנרצח השלישי בפיגוע הקשה שאירע בשבת בלב איסטנבול הוא אברהם גולדמן, בן 69 מהרצליה, כך הותר הבוקר (ראשון) לפרסם.

מוקדם יותר הבוקר פורסם כי הנרצח השני בפיגוע בתורכיה הוא יונתן (יוני) שור הי"ד, נשוי ואב לשניים. הוא בילה בתורכיה עם רעייתו ענבל לרגל יום הולדתו ה-40. 

יוני גדל והתחנך בקבוצת שילר, קיבוץ בשפלה בין רחובות וגבעת ברנר - שם זכה לתואר "הנין הראשון של הקיבוץ".

הוא שירת בחיל המשטרה הצבאית, בוגר תואר ראשון במשפטים ועבד בתחום ההיי-טק. הוא ואשתו התגוררו יחד עם שני ילדיהם בתל אביב. 

אמש הותר לפרסום שמה של נרצחת ישראלית נוספת: שמחה דמארי, כבת 60 מדימונה, אם לארבעה ילדים. בעלה, אבי, נפצע פצעים בינוניים. 

יוני שור (צילום: באדיבות המשפחה)

הלילה הובאו לישראל חמישה פצועים מן הפיגוע. מצבם של כל החמישה - קל. שלושה מהם הועברו לטיפול בבית החולים שיבא בתל השומר ושניים אושפזו בבית החולים איכילוב בתל אביב. עוד חמישה פצועים ובהם ארבעה פצועים קשה ואחד בינוני מאושפזים בבתי חולים באיסטנבול. 

המטוס הצבאי להבאת גופות הישראלים והפצועים יצא הבוקר לאיסטנבול ובו יחידת טראומה מוטסת בליווי רופאים. במטוס נמצא גם נציג של משרד החוץ. הדיפלומטים הישראלים באיסטנבול ובאנקרה מטפלים בכל ההיבטים בשטח לקראת הגעת הטיסה. 

צוות מתנדבי זק"א בפיקודו של מתי גולדשטיין, ובפיקוחם וסיועם הרב של הרב מנדי חיטריק רב הקהילה האשכנזית בטורקיה, והרב יצחק איברהים זדה נשיא הקהילה היהודית בטורקיה, סיימו הלילה את מלאכת הזיהוי, איסוף הממצאים והטיפול בכבוד המת של שלושת ההרוגים הישראלים בפיגוע בטורקיה. עם סיום הטיפול ארזו המתנדבים את גופות ההרוגים בארונות קבורה.

מספר מנותקי הקשר הישראלים בטורקיה ירד לשלושה, כך נמסר ממשרד החוץ. במשרד מעריכים כי אף אחד מהם איננו קשור לפיגוע.

מחבל מתאבד פוצץ מטען שנשא על גופו בשדרות איסטיקלל ההומות מאדם. מן הפיצוץ נפצעו 36 בני-אדם. 4 ישראלים נפצעו פצעים קשים ושישה נפצעו קל. התקשורת בטורקיה מדווחת כי המחבל המתאבד הוא איש דאע"ש, בן 33. לדיווחים האלה אין אישור רשמי. 

מדליקים נרות בזירת הפיגוע (צילום: רויטרס)
 

ארונות הנרצחים בפיגוע (צילום: זק"א)